سایت دکتری xPhD.Net  به عنوان شبکه دکتری ( x PhD Network ) ، یک اجتماع در فضای مجازی است که اساتید ، فارغ التحصیلان ، دانشجویان و داوطلبان دکتری رشته های گوناگون را شامل می شود و تخصصی بودن این جامعه مجازی بر محبوبیت آن می افزاید. و هر عضو با معرفی خود به طور خلاصه ، امکان برقراری ارتباط بین خود و همفکرانش را در زمینه های مختلف علمی پژوهشی دانشگاهی فراهم می کند.

مزایای سایت دکتری ( xPhD.net ) :

۱- انجمن های گفتگو : http://xphd.net/forum.php

سوالات خود را می توانید در انجمن مربوطه ایجاد کنید ، تا دیگر کاربران به آن پاسخ دهند.

انجمن دکتری

بخش انجمن ها محلی برای تعامل ، ارسال درخواست ها و پرسش ها طی یک بحث و گفتگو می باشد. شرکت در گفتگوها باعث به نتیجه رسیدن بحث و بهرمندی از آن می شود و هر کاربر همانطور که می تواند سوالی مطرح کند ، می تواند به سوالات پاسخ دهد .

انجمن دکتری مهندسی پزشکی
به عنوان مثال : مشکل در استفاده از یک نرم افزار تخصصی ، بحث و مشورت گیری برای یک پروژه و یا مقاله ، سوالات در مورد نحوه شرکت در یک فراخوان ، و استفاده از تجربه دیگر متخصصان و یا پاسخ و راهنمایی دیگران در این موارد.

۲- وبلاگ ها : http://xphd.net/blogs/
برای انتشار یادداشت ها و بهرمندی دیگران از آنها
امکان ارسال پست ، ارسال لینک مطالبی که فکر می کنید برای دیگران مفید است و یا گزارش از روند کاری که در حال انجام آن هستید و اشتراک گذاری های متعدد دیگر مانند ( نرم افزار ، پاورپوینت ، مقالات و خبرها … ) .

وبلاگ دکتری

سرویس وبلاگ این سایت بسیار ساده است و میکروبلاگینگ ها در معرض اجتماع دکترین بازدید خوبی خواهند داشت.
دکترین محترم می توانند در این شبکه اجتماعی برای خود وبلاگ درست کنند و از وبلاگهایی دیگرهمکاران استفاده کنند و یک محیط مجازی می سازد که تمام موضوعات و مقولات مورد نظر و شخصی خود را جمع آوری کنند .

وبلاگ های دکتری

۳- پروفایل و رزومه :
یک پروفایل اختصاصی یا رزومه شامل پیشینه تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات دیگر می باشد که با تکمیل کردن آن ، سایر کاربران می توانند آن را مطالعه و با شما همکاری و یا ارتباط داشته باشند. و یا شرکت ها و کارفرماها از طریق جستجو در گوگل ، به پروفایل شما در این شبکه اجتماعی برخورد و با شما آشنا شوند.

مجتبی آروین mojtaba arvin

داشتن یک پروفایل که پیشینه تحصیلی ، دوره های آموزشی ، سمینارهایی که در آن شرکت داشته اید و مهارت و تسلط های شما را معرفی کند یک موضوع پراهمیت در اینترنت است.

۴ – گروه های اجتماعی : http://xphd.net/social-groups/

گروه های اجتماعی دکتری - شبکه اجتماعی دکتری تخصصی کشور

ایجاد و یا پیوستن در گروه های اجتماعی در موضوعات گوناگون تخصصی این قابلیت که بتوان با متخصصان همکار در دانشگاه های مختلف کشور ارتباط برقرار کرد باعث می شود تا این سایت به مکانی تبدیل شود که در آن ایده های جدید معرفی و مورد بحث قرار گیرند و در بین این قشر روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند . مکانی برای تبادل نظر که در آن نظرات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

شبکه اجتماعی دکتری

گفتگوی دو نفره ، پیغام خصوصی و … نیز امکانات این سایت است که همچنین امکانات دیگری نیز به این سایت در حال اضافه شدن است …

از پیوستن شما به این اجتماع خوشحال می شویم.

لینک ثبت نام در سایت دکتری :
http://xphd.net/register.php

 

با تشکر از حمایت  پی اچ دی آزمون ( www.phdazmoon.net )