پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net ) آزمون دکتری ۹۸ : زبان عمومی و استعداد تحصیلی از کنکور دکتری ۹۸ حذف نمی شود.

زبان عمومی و استعداد تحصیلی در کنکور دکتری ۹۸

دروس زبان عمومی و استعداد تحصیلی در آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری ۱۳۹۸ حضور خواهند داشت.بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی منابع آزمون دکتری (Ph.D) متمرکز سال ۱۳۹۶ شامل الف) آزمون زبان با ضریب (۱)، ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)، ج) آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (۴) خواهد بود.

دانلود تعدادی از منابع اصلی زبان آزمون دکتری

دوره استعداد تحصیلی آزمون دکتری ۹۸ ، استاد وکیلی در تهران و شهرستان ها
مدرس: استاد وکیلی
زمان : کلاس ۱ : روزهای جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰
——- کلاس ۲ : روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰
——- کلاس ۳ : روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ثبت نام: برای ثبت نام و نیز اطلاع از تخفیف های زمانی، می توانید عدد ۴۵۸ + رشته + شهر خود را به ۳۰۰۰۶۷۰۲۲۲۲۲۲۲ ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

خبر مهم ثبت نام دکتری سراسری ۹۶ و برگزاری آزمون دکتری آزاد سال ۹۶ را در این لینک :” آزمون‌ دکتری دانشگاه آزاد ۹۶ و دکتری سراسری ۹۶ تجمیع شد: زمان ثبت نام و برگزاری” بخوانید.

در آزمون دکتری ۹۶ داوطلبان علوم انسانی در ۶۳ کدرشته امتحانی، علوم پایه در ۴۶ کدرشته امتحانی، فنی و مهندسی در ۵۸ کدرشته امتحانی، کشاورزی و منابع طبیعی در ۳۴ کدرشته امتحانی، هنر در ۶ کدرشته امتحانی، دامپزشکی در ۲۶ کدرشته امتحانی و زبان در ۹ کدرشته امتحانی و در مجموع ۲۴۲ کدرشته امتحانی آزمون می دهند.

انتشار آیین نامه جدید دکتری سال ۹۶

به گزارش پی اچ دی آزمون ، وزارت علوم با انتشار آیین نامه جدید آزمون دکتری از برگزاری آزمون دکتری تخصصی در دو بخش عمومی و پایه خبر داد.

براساس قوانین جدید آزمون دکتری ۲ بار در سال برگزار خواهد شد، رئیس سازمان سنجش گفت: آزمون‌ سراسری دکتری ۲ بار در سال در ماههای آبان و اسفند برگزار می شود. این آزمون شامل دروس زبان، استعداد تحصیلی و ۳ درس پایه در هر گروه درسی برگزار می شود.

براساس این آیین نامه، نمره مرحله اول خود از دو بخش آزمون کتبی و سوابق تحصیلی تشکیل شده است.

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه­ های « آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می­شود:
الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می­گیرد:
۱ـ آزمون متمرکز (۵۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)
ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می­گیرد:
۱ـ آزمون­ متمرکز (۳۰ درصد)
۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)
۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)
۴ـ تهیه طرح­واره (۲۰ درصد)
اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

آزمون کتبی کنکور دکتری ۹۷

آزمون کتبی شامل سوالات زبان انگلیسی ، سوالات استعداد تحصیلی و مجموعه دروس پایه است.

تغییرات پذیرش دانشجوی دکتری در آزمون دکتری ۹۷

براساس آیین نامه جدید ، دانشگاه‌ها پس از برگزاری آزمون سراسری، حد نصاب و رتبه مصوب خود را اعلام می کنند و از میان داوطلبان واجد شرایط ، دانشجویان را بر اساس سوابق آموزشی و پژوهشی، مصاحبه تخصصی یا آزمون تخصصی پذیرش می کنند.

از دیگر تغییرات شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری در سال آینده تجمیع رشته های مشابه در یک گروه است بطوری که تعداد گروههای درسی آزمون از ۲۷۲ به کمتر از ۷۰گروه کاهش پیدا خواهد کرد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

استعداد تحصیلی زبان آزمون دکتری

در فرایند پذیرش، داوطلب با توجه به نمره کل سنجش علمی، انتخاب رشته و حد نصاب نمره معرفی، توسط سازمان سنجش به دانشگاه ها معرفی می شود و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی وی توسط دانشگاه ها صورت می گیرد.

سوابق تحصیلی کنکور دکتری ۹۸

در بخش سوابق تحصیلی، معدل های تراز شده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک محاسبه قرار می گیرد.

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,