سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  یک دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف گفت: دستگاه تصفیه فاضلاب به روش نوین طراحی شده که پس از مراحل مختلف،فاضلاب به آب شرب تبدیل می‌کند.

تصفیه آب فاضلاب به آب شرب /دستگاه MBR ساخته‌ی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف /میلاد شکرالهی، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حوزه مدیریت سبز کار‌ها و فعالیت‌های زیادی انجام داده‌ایم که مهمترین آن‌ها دستگاه MBR یا تصفیه‌ فاضلاب است.

او ادامه داد: این سیستم تصفیه به روش نوین طراحی شده که به صورت معمول در مرحله اول دان‌گیری و بعد مرحله لجن فعال استفاده می‌شود و بعد از ته نشین شدن آب به مرحله استفاده برای شرب می‌رسد.

شکرالهی گفت: ما در مرکز غشا دانشگاه صنعتی شریف فرآیندی را آغاز کردیم که این غشا‌ها در داخل دستگاه MBR باشد به گونه‌ای که یک پمپ خلاء وجود دارد که آب را به سمت بالا می‌کشد و داخل مخزن نهایی وارد کرده و آن را به آب شرب تبدیل می‌کند.

این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف گفت: سعی بر این بوده که با حجم کم به میزان خلوص بالایی از مصرف آب برسیم.

او با اشاره به اینکه با چالش‌هایی در این مسیر با آن روبرو هستند، تصریح کرد: عدم حمایت وزارت نیرو چالش بزرگی است که ما از آن‌ها انتظار کمک و توجه بیشتری داریم.


بیشتر بخوانید: افزایش طول عمر توت فرنگی با فیبر نانو
این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این زمینه فعلا صادراتی انجام نداده‌ایم و در ابتدای راه هستیم، اما این دستگاه را در خوابگاه‌های دانشگاه نصب کرده ایم و نتیجه خوبی گرفتیم چرا که هم از لحاظ انرژی و حجم مصرفی آب بسیار به صرفه است.
برچسب ها : ,