سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  نمکی با بیان اینکه برای اولین بار پرسنل اورژانس زن را در کشور تربیت می‌کنیم، گفت: پذیرش این نیروها از اول مهر آغاز می‌شود.

نمکیبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت عصر امروز در مراسم روز اورژانس که در سالن همایش های رازی برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه دستاورد‌های خوبی پس از انقلاب اسلامی در حوزه سلامت به ویژه سازمان اورژانس کشور به دست آورده ایم و اورژانس کار خود را با ۴۵ پایگاه شروع کرده است و امروزه یکی از قدرتمندترین اورژانس‌های منطقه را داریم.

او بیان کرد: در پدیده‌ای مانند سیل تمامی کادر بهداشت و درمان کشور عملکرد خوبی داشتند، اما پرسنل اورژانس کشور عملکرد بسیار درخشانی بروز دادند و در هنگام بروز حوادث لحظه‌ای درنگ نکردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ما باید به فکر هوشمند سازی اورژانس کشور باشیم تا سرعت عمل پرسنل اورژانس در خدمت رسانی به مردم سرعت یابد.

نمکی افزود: برای عملکرد بهتر اورژانس ما نیازمند همکاری بین بخشی دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف هستیم؛ امروزه در نظر داریم هر طرحی را در کشور اجرایی کنیم، به طوریکه هر خانه دارای یک پایگاه سلامت باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: دانشکده فوریت‌های پزشکی با هدف ارتقای دانش نیرو‌های اورژانس افرایش پیدا می‌کند و این کار یکی از اولویت‌های اصلی ما در نیمه دوم سال است.

او بیان کرد: برای اولین بار پرسنل اورژانس زن را در کشور تربیت می‌کنیم. کار پذیرش این نیرو‌ها از اول مهر آغاز می‌شود. در رسیدگی به بیماران خانم ، پرسنل زن بهتر می‌توانند با فرد بیمار ارتباط برقرار کند.

نمکی ادامه داد: در آینده نزدیک حدود ۳ هزار نفر جذب اورژانس کشور می‌شوند و ما برای توسعه اورژانس با نهاد‌های مختلف مثل سپاه و ارتش همکاری خواهیم کرد.

راه اندازی اورژانس ریلی در  آینده ای نزدیک 

در ادامه مراسم پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور گفت: در حال حاضر ۲۸۰ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل خریداری و در سراسر کشور توزیع شده است؛ امروزه تعداد پایگاه‌های هوایی اورژانسی به ۴۴ فروند افزایش پیدا کرده است. همچنین ۳۳ هزار و ۳۰۰ پایگاه اورژانس در سراسر کشور راه اندازی شده است.

کولیوند ادامه داد: در حال حاضر ۴۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اورژانس در کشور توزیع شده است و مدت زمان رسیدن پرسنل اورژانس بر بالین بیمار به حدود ۱۰ دقیقه کاهش یافته است.

سرپرست اورژانس کشور گفت: در زمینه مدیریت سکته‌های قلبی و مغزی کد‌های ۲۴۷ و ۷۲۴ در اورژانس راه اندازی شده و ۷۰ هزار بیمار قلبی و ۲۷ هزار سکته مغزی به بخش‌های تخصصی به صورت مستقیم منتقل شده و ۵ هزار و ۵۰۰ نفز از بیماران سکته مغزی با یک تزریق ساده از فلج شدن نجات پیدا کرده‌اند.

او افزود: با انجام آموزش‌های لازم در مدارس میزان حوادث چهارشنبه سوری به اندازه ۶۸ درصد کاهش یافته و ما سعی می‌کنیم در هر خانواده یک سلامتیار داشته باشیم.

کولیوند از راه اندازی اورژانس ریلی در ۲۲ بهمن  خبر داد و گفت: با اجرای amc آمبولانس‌های اورژانش کنترل می‌شوند.


سرپرست اورژانس کشور یادآوری کرد: با کشور آلمان در زمینه اشتراک تجربیات به توافقات خوبی دست پیدا کرده‌ایم و امروزه ۴۰۰ تیم واکنش سریع در کشور تشکیل شده است.