برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دانشگاه هنر

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نمایشگاه گروهی صنایع دستی از ۲۸ تیر تا ۲ مرداد در نگارخانه دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آموزش‌های هنری و تخصصی دانشگاه هنر، نمایشگاه گروهی صنایع‌دستی هنرهای بافت مکرومه و تاپستری از ۲۸ تیرماه تا ۲ مردادماه برگزار خواهد شد.

آثار شرکت داده شده در این نمایشگاه مربوط به آموزه‌های هنرجویان کارگاه‌های مکرومه و تاپستری این مرکز که اکثراً بانوان فعال در عرصه صنایع دستی هستند، است.

مکرومه بافی هنری دستی که با بافت نخ‌های ضخیم یا کامواهای مخصوص می‌توان صنایع دستی کاربردی و تزئینی را درست کرد. تاپستری نیز به‌صورت سنتی؛ به معنای چله‌کشی و به‌صورت مدرن بدون چله‌کشی طراحی و اجرا می‌شود.

بافت‌هایی مانند پارچه، گلیم، قالی و یا ترکیبی خلاقانه از همه این بافت‌ها برای جلوه نهایی این هنر انتخاب می‌شود. تاپستری در انواع لوازم کاربردی منزل می‌تواند با نگاهی کاملاً هنری نمایان شود.

این هنر قابلیت کاربرد در انواع محصولات دکوری، آویزهای دیواری، تابلو، مجسمه، لوستر و حتی مبلمان را دارد.

این نمایشگاه در نگارخانه هنر به نشانی خیابان انقلاب، چهارراه ولی‌عصر، کوچه بالاور، ساختمان شماره ۲ معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر جهت بازدید علاقه‌مندان ازساعت ۱۱ تا ۱۷ دایر خواهد بود.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت مرکز به نشانی www.azadart.ir مراجعه کنند.

نمایشگاه فوق به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر و از میان آثار برگزیده هنرجویان و مدرسان مرکز آموزش‌های هنری و تخصصی این دانشگاه برگزار خواهد شد.