سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران با راه‌اندازی “پویش بورسیه دکتر حافظی”دانشجویان نیازمند این دانشگاه را بورس می‌کنند.

سردر دانشگاه تهران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  ایسنا، تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران برای زنده نگه داشتن یاد و نام دکتر حافظی در دانشگاه تهران اعلام کردند، یک دانشجوی برتر این دانشگاه را با نام بورسیه دکتر حافظی به مدت ۱۰ ماه با مبلغ ماهانه ۲۰۰ هزار تومان بورسیه خواهند کرد که این اقدام دانشجویان مقدمه‌ای برای راه اندازی پویشی به نام “پویش بورسیه دکتر حافظی در دانشگاه تهران” شد.

“پویش بورسیه دکتر حافظی در دانشگاه تهران” که با همراهی دانشجویان، فارغ التحصیلان، خیرین نیک اندیش، دوستداران دانشگاه تهران راه اندازی شد که با این اقدام و تعداد دانشجویان بورسیه دکتر حافظی در مرحله اول به ۲۰ دانشجوی برتر افزایش خواهد یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران، دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و عضو هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران بودند که در ۳ سال گذشته ۱۲۵ نفر از دانشجویان برتر مقطع کارشناسی دانشگاه تهران را بورسیه کردند. همچنین او به صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری دانشگاه مبلغ اهدا کردند و برای ساخت ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی نیز مبلغ اهدا کرده بودند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  ایسنا، دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا بود که در روز سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در سن ۸۸ سالگی در تهران درگذشت و از وی به عنوان پدر مدرسه سازی ایران یاد می‌شود.