سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  هفته گذشته معاونت علمی شاهد رویداد‌های مختلفی بوده که در این بسته خبری به آن‌ها اشاره می‌شود.

از سفر کاروان دانش بنیانی ایران به روسیه تا آغاز به کار جت‌های تخصصی مسافربربه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران،  هفته گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخبار متعددی داشت که در این بسته خبری آنها‌ را بازگو ‌می‌کنیم.

شهریور؛ زمان آغاز به کار جت‌های تخصصی مسافربر

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: در شرایط فعلی  تاکسی هوایی در بخش‌های هلی کوپتری، هواپیمای ملخی و جت فعالیت می‌کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: بالگرد از مدت‌ها پیش کار تاکسی هوایی را انجام می‌داده‌اند و در حال حاضر اگر به پارس جنوبی سفر کنید، می‌بینید که چند شرکت، خدمات بالگردی را در قالب تاکسی هوایی ارائه می‌دهند.

فعالیت بزرگترین شبکه اینترنتی تجارت الکترونیک خاورمیانه در ایران

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در سفرش به روسیه با تاکید بر اینکه ایران، با تکیه بر توانایی‌های خود، در حال تلاش برای ایجاد روابط و همکاری‌های سازنده و پویا در سطح جهانی است، گفت: کشور روسیه فرصت‌های بی‌بدیلی برای توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی در اختیار کشورمان قرار داده و ایران نیز تلاش کرده است با تکیه‌بر حسن روابط، فرصت‌های همکاری متقابلی را در اختیار روسیه قرار دهد.

ورود دانش بنیان‌ها به زنجیره ارزش شرکت‌های جهانی

علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشورمان در نشست تجاری -فناوری شرکت‌های ایرانی و روس در یکاترینبورگ با ابراز امیدواری از این که این نشست بتواند باعث گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های فناورانه میان شرکتهای ایرانی و روسی باشد، بیان کرد: اکوسیستم فناوری و نوآوری ایران در سالهای اخیر تحولات مهمی را تجربه کرده و دستاوردهای ارزنده ای داشته است.
 
وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی به طور چشمگیری توان خود در توسعه فناوری های پیشرفته همچون زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شرکت های جهانی هستند.