سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه امبیرکبیر رتبه بیست و دوم جهانی در حوزه تعداد ارجاعات و از نظر کیفیت علمی است.

رتبه ۲۲ جهانی دانشگاه امیرکبیر از لحاظ کیفیت کار علمی/ به دنبال رونق چرخه صنعت و اقتصاد هستیمسیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره رتبه دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر دانشگاه امیرکیبر همواره رتبه‌های خوبی را به دست آورده است؛  در شش سال گذشته شاید تنها در یک رتبه بندی جهانی قرار داشتیم اما امسال در تمام رتبه بندی‌های معتبر جهانی نام دانشگاه امیرکبیر قرار داشت.

وی ادامه داد: در سه رتبه بندی جهانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه اول را به خود اختصاص داده است و در یکی دیگر از رتبه بندی‌ها هم مقام دوم را کسب کرده است.

معتمدی با بیان اینکه ما در رتبه بندی‌هایی همچون شانگ‌های، لایدن و تایمز توانستیم مقام‌های خوبی را به دست آوریم، بیان کرد: از جمله افتخارات دانشگاه امیرکبیر می‌توان به رتبه ۲۲اُم این دانشگاه در حوزه ارجاعات اشاره کرد.

دانشگاه امیرکبیر کیفیت کار علمی خود را نشان داده است 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: میزان ارجاعات به یک دانشگاه نشان دهنده کیفیت کار علمی دانشگاه است که خوشبختانه دانشگاه امیرکبیر کیفتیت کار علمی بالایی را از خود نشان داده است.

وی با بیان اینکه دو برنامه اصلی در دستور کار دانشگاه امبیرکبیر قرار دارد، گفت: یکی ارتقای رتبه بندی و دیگری تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم از جمله برنامه‌هایی است که ما به صورت جدی آن را دنبال می‌کنیم.

معتمدی یادآوری کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر به لحاظ تخصصی بودن باید بتواند نقش فعالی را از خود در چرخه اقتصاد و صنعت از خود نشان دهد و بهبود کیفیت علمی از جمله کارهایی است که ما هر ساله آن‌ها را دنبال می‌کنیم.