سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  سالار آملی گفت: در مسیر بین‌المللی شدن دانشگاه ها، نقشه راه همکاری‌های بین‌المللی باید تدوین شود.

ضرورت تدوین نقشه راه همکاری‌های بین‌الملل
به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در دیدار با ابطحی، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان که در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: یکی از اولویت‌های سه‌گانه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دیپلماسی علمی و بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌هاست.

وی افزود: امروز همگی اتفاق‌نظر دارند که اگر دانشگاهی بین‌المللی نشود، رشد نمی‌کند، لازم است در مسیر بین‌المللی شدن، نقشه راه همکاری‌های بین‌المللی تدوین شود و کشورهای هدف را مشخص کنند.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، با اشاره به اهمیت هماهنگی میان بخش‌ها و سطوح مختلف دانشگاه در مسیر بین‌المللی شدن افزود: دانشگاه بین‌المللی نخواهد شد مگر که اعضای هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی شوند.

در ادامه ابطحی گفت: فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه در سال‌های اخیر، پیشرفت چشمگیری داشته است؛ همکاری با سوئیس، تایوان، چین و سنگال از جمله همکاری‌هایی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

توسعه همکاری‌های آموزشی پژوهشی با سوئیس، لزوم حمایت از فرصت مطالعاتی دانشجویان و استادان دانشگاه‌های صنعتی، تسهیل در برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، همکاری با استادان ایرانی مقیم و غیر ایرانی، جامع‌نگری به امور دانشجویان غیر ایرانی و تسهیل اقامت دانشجویان غیر ایرانی از جمله محورهای مطرح‌شده در این نشست بود.

پیشرفت‌ چشمگیر فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه در سال‌های اخیر