سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو هیئت ‌امنای جهاد دانشگاهی و رئیس پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: کارهای بر زمین‌ مانده به جهاد دانشگاهی واگذار می‌شود .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  ایسنا، محمدحسین ایمانی‌خوشخو صبح امروز (چهارشنبه، ۱۹ تیر) در آئین افتتاح نخستین واحد استانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در جهاد دانشگاهی زنجان، اظهار کرد: همواره فعالیت‌های مهم و پربازده حوزه پیشرفت کشور که مغفول باقی مانده است به جهاد دانشگاهی واگذار می‌شود و هر جا کاری به هر دلیلی بر روی زمین می‌ماند به نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی سپرده می‌شود.

این مسئول ادامه داد: هم‌اکنون جهاد دانشگاهی ۱۵ طرح کلان و مهم ملی کشور را بر عهده دارد که این واگذاری در راستای شرایط موجود کشور انجام می‌شود.

وی افزود: پارک علوم و فناوری جهاد دانشگاهی در راستای همین اقدام تأسیس می‌شود. همچنین این پارک با رویکرد ورود جهاد دانشگاهی در این حوزه است.

ایمانی‌خوشخو با اشاره به اینکه خبرگزاری ایسنا از رسانه‌های نخست در کشور است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه فعالیت‌های قرآنی نیز فعال است و نتایج نظری آماری ایسپا به‌عنوان زیرمجموعه جهاد دانشگاهی نیز بسیار معتبر است.

وی با اشاره به اینکه باید در شرایط خاص کشور فعالیت‌های با بازده عملیاتی انجام شود، گفت: تحریم‌ها با وجود ایرادات موجب شده نگاه به خارج برداشته شود که خود جزو برکات تحریم است. همچنین باید توجه داشت که ایران جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه منابع فرهنگی است اما از این منابع بسیار کم استفاده شده و الان وقت بهره‌گیری از این توان است.

رئیس پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه واحد استانی پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی از استان زنجان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: زنجان دارای سابقه علمی طولانی در علم و فرهنگ است و اولین پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی از استان زنجان آغاز شده است و باید کاری کرد که باور کنیم از فرهنگ نیز می‌توان کسب درآمد کرد و فرهنگ از بخش کمک‌بگیر به بخش مولد تغییر پیدا کند.