سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – با راه‌اندازی رشته علوم و فناوری تصویربرداری پزشکی در مقطع دکتری تخصصی موافقت شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  ایسنا، دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به امکانات و اعضا محترم هیئت علمی درخواست تأسیس رشته علوم و فناوری تصویر برداری پزشکی (گرایش تصویر برداری مولکولی) در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D)را داشت که پس از بازدید شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری‬ با راه اندازی رشته مذکور در مقطع دکتری تخصصی(Ph.D) با پذیرش دانشجو برای یک دوره از سال تحصیلی ۹۹-۹۸ موافقت شد.

این موافقت به استناد رأی صادره در دویست و هفتاد و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام گرفت.

رشته علوم و فناوری‌های تصویر برداری پزشکی یک رشته نوین چند حیطه‌ای است که روش‌های تصویر برداری پیشرفته و به روز را در بر می‌گیرد. دانش آموختگان این رشته قادر به انجام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای خواهند بود که با استفاده از روش‌های متداول و نوین تصویربرداری به درک عملکرد سیستم‌های آناتومیک، فیزیولوژیک، متابولیک و عملکردی بدن انسان به خصوص در مغز و اعصاب و فرایندهای سلولی- مولکولی کمک می‌کنند.

مهمترین ویژگی این رشته چند حیطه‌ای بودن آن است که زیربنای فلسفه وجودی آن را تشکیل می‌دهد. از آنجا که این رشته هم جنبه‌های عمیق علمی و تحقیقاتی دارد و هم کاربرد مستقیم در خدمات پزشکی، می‌تواند نقش مهمی را در علوم ترجمه‌ای- کاربردی مغز و اعصاب، سرطان و ضایعات سلولی کاربردی ایفا کند. این بدین معناست که انتظار می‌رود.

دانش آموختگان این رشته سهم مهمی در کشف کاربردهای نوین تصویربرداری در درک عملکرد و بیماری‌های مغز ایفا کنند دانش آموختگان این رشته در قلمروی آکادمیک، در پیچیده‌ترین تحقیقات شرکت کرده و به تولید علم در کشور کمک می‌کند.

دانشجویان در جریان این دوره آموزش می‌بینند که از طرفی در قلمروی بالینی چگونه با جمع آوری و آنالیز صحیح داده‌های تصویربردای می‌توانند به پزشک متخصص یاری داده تا سریع‌تر به تشخیص رسیده و موجب ارتقای سطح سلامت افراد جامعه شود و از طرف دیگر با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تصویربرداری می‌توانند در سطوح عالی تحقیقاتی وارد شده و با ارائه کشفیات خود به جهان، موجب پیشرفت چشمگیر کشور در این علوم شوند.