سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد تعداد دانشجویان این مرکز در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ را ۳۳۳۸ دانشجو عنوان کرد و گفت:در این مرکز به ازای هر ۱۱.۸ دانشجو در این مرکز یک استاد وجود دارد که بالاتر از استانداردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی است. در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد اساتید این مرکز فوق لیسانس و دکترا هستند.

کلاس

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  ایسنا، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد، ۲۰ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تدریس می‌شود.

وی در خصوص وضعیت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در طرح ساماندهی مراکز علمی کاربردی، ادامه داد: سامانه سطح بندی مراکز علمی کاربردی در سال ۹۸ فعال شده و در حال ورود اطلاعات هستیم ولی تاکنون سطح بندی دقیقی از مراکز علمی کاربردی کشور انجام نشده است.

افروغی، افزایش و ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی و شناخته شدن به عنوان یک دانشگاه کارآفرین (نسل سوم) و جذب دانشجو در رشته‌های مورد نیاز بازار را از فعالیت‌های مرکز برای جذب دانشجوی بیشتر ذکر کرد.

به گفته سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد رایزنی با اتحادیه‌ها، اصناف و صنایع مرتبط با رشته‌های مرکز در قالب درس کاربینی و کارورزی برای رفع نیازهای آنها، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص ارتباط این مرکز با صنعت است.

وی برگزاری بیش از ۱۴۰ کارگاه آموزشی، سمینار و همایش و همچنین فعال کردن انجمن‌های علمی و کانون‌های دانشجویی و ترغیب دانشجویان به ارائه مقالات علمی- پژوهشی را از اهم فعالیت‌های پژوهشی مرکز در سال تحصیلی جاری برشمرد.

افروغی فعالیت‌های فرهنگی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری را در ۶ حوزه دینی و مذهبی، حوزه اردوهای فرهنگی، تفریحی و علمی، حوزه مطالبه‌گری و آزاد اندیشی، حوزه تربیت بدنی و ورزش، حوزه نمایشگاهی و حوزه جشنواره و مسابقات عنوان کرد.

وی به راه اندازی مرکز نوآوری توسط مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری اشاره و تصریح کرد: این مساله در بالا رفتن میزان اشتغال دانش آموختگان بسیار مؤثر بوده است. مرکز رشد که مکمل مرکز نوآوری است تا سال آینده راه‌اندازی می‌شود و چرخه تحصیل تا اشتغال را کامل خواهد کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی افزایش رشته‌های مهارتی بیشتر، توجه ویژه به دروس کاربینی و کارورزی و دروس گروه کارآفرینی و توجه ویژه به تقویت زیرساخت‌های کارآفرینی را از برنامه‌های سال تحصیلی آینده برشمرد.