سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به برنامه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در راستای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، گفت: فراخوان اول برنامه رستار به مدت دو هفته برگزار شد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

ناصر نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص فراخوان اول برنامه رستار، اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در راستای توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان حاصل از فعالیت‌های علمی و فناوری دانشگاه‌های همکار شهرک علمی و تحقیقاتی در استان از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری دارای ایده فناورانه در قالب برنامه رستار حمایت می‌کند.

وی هدف از این برنامه حمایتی را کمک به تبدیل ایده‌های اولیه متقاضیان به ایده‌های اثبات شده و تبدیل آن به نمونه محصول و یا خدمت قابل ارائه به بازار اعلام کرد و گفت: در فراخوان اول، پایان‌نامه‌های دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

سرپرست مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه فراخوان نخست این برنامه به مدت دو هفته از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد برگزار شد، اعلام کرد: تاکنون بیش از ۵۰ پایان‌نامه از سه دانشگاه صنعتی، علوم پزشکی و هنر اصفهان به دبیرخانه برنامه رستار ارسال شده است که بیشتر موارد ارسال شده در رشته فنی بوده است.

نوروزی در خصوص حمایت مالی این پایان‌نامه‌ها گفت: حداقل مبلغ حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد ۶ میلیون تومان و حمایت مالی رساله‌های دکتری ۸ میلیون تومان است که امکان افزایش این مبلغ تا سقف ۹ و ۱۲ میلیون تومان وجود دارد.

سرپرست مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان یادآور شد: نواقص پرونده‌های ارسال شده تا آخر خرداد و نتایج داوری‌ها تیرماه اعلام می‌شود.

وی از امکان برگزاری فراخوان‌های دیگر در سال جاری خبر داد و گفت: حداقل یک فراخوان دیگر نیز تا پایان سال برنامه‌ریزی شده که متعاقباً اعلام می‌شود. در نظر داریم در فراخوان‌های بعدی حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاه اصفهان و کاشان نیز اضافه شود.