آغاز ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد از اوایل شهریور

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از هفته اول شهریور ماه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا رهایی افزود: در مسیر کیفی‌سازی نظام آموزشی دانشگاه، امسال برای اولین بار ارزیابی علمی استادان حق‌التدریس را شروع کردیم و طبیعی است در سال آینده از همکاری‌ افرادی استفاده خواهیم کرد که ارزیابی آموزشی و پژوهش قابل قبولی داشته باشند.

وی ادامه داد: تا روز گذشته حدود ۱۲ هزار نفر از افرادی که قبلا با دانشگاه همکاری داشتند وارد سامانه شدند و اطلاعات علمی خودشان را وارد کردند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کسانی که برای ثبت اطلاعات با مشکل مواجه هستند، می‌توانند با کارشناسان تماس گیرند و مشکلاتشان را در میان بگذارند.

استادان حق التدریس تا پایان هفته برای ثبت‌نام فرصت دارند

رهایی افزود: این ثبت‌نام‌ها ادامه دارد افرادی که موفق به ثبت‌نام نشدند تا پایان هفته جاری مهلت دارند اطلاعات خود را وارد سیستم کنند. از پایان هفته جاری ارزیابی اطلاعات شروع و به تدریج افرادی که شرایط قابل قبولی داشته باشند، مجوز تدریس برای سال تحصیلی آینده دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به جذب اعضای هیات علمی جدید بیان کرد: واحدها باید براساس دستورالعملی که ابلاغ شده، اطلاعات اعضای هیات علمی را وارد سامانه می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد تاکید کرد: هر یک از واحدهای دانشگاهی برای هر رشته‌ محل خود باید حداقل عضو هیات علمی مورد نیاز را داشته باشند که این مورد در اداره کل آموزش و گسترش دانشگاه بررسی و به صورت مستقل واحدها نیز، نیاز خودشان را وارد می‌کنند و این دو آمار با یکدیگر تطبیق داده می‌شود.

رهایی عنوان کرد: این بررسی باعث می‌شود که در سال‌جاری تعداد قابل قبولی اعضای هیات علمی جدید وارد دانشگاه شوند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص جزئیات فراخوان جذب، گفت: واحدها تا پایان این ماه فرصت دارند که اطلاعات را وارد کنند. در ادامه گزارش آنها برای هیات مرکزی جذب ارسال و بعد از تایید این هیات در هفته اول شهریور ماه ثبت نام متقاضیان آغاز می شود.

برگزاری همایش معاونان آموزشی دانشگاه در شهریور

رهایی ادامه داد: تدابیر گسترده برای ارزیابی کیفی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده که پنجم و ششم شهریورماه در همایش معاونان آموزشی دانشگاه ارائه و کمک قابل توجهی به ارتقا آموزشی دانشگاه خواهد کرد.

وی گفت: فردا در جلسه‌ای مشورتی به صورت ویدیو کنفرانس، تدابیر شروع موفق سال تحصیلی را با معاونان آموزشی ۳۱ استان بررسی خواهیم کرد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد تاکید کرد: امیدواریم با این برنامه‌ریزی‌ها سال تحصیلی ۹۷-۹۸ را دقیق شروع کنیم و برای مجموعه دانشجویان و استادان و دانشگاه سال موفقی را در پیش داشته باشیم.