سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مسائلی گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ای میان وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی، این وزارتخانه واردات تجهیزات پرتوزا ممیزی می‌کند.

وزارت بهداشت واردات تجهیزات پزشکی پرتوزا را ممیزی می‌کندبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: در شرایط کنونی کشور که نیاز به همکاری و تعامل بین دستگاه‌ها برای تسهیل فرآیند‌ها داریم، خوشبختانه نشست مشترکی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی و همچنین وزیر بهداشت و مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد.

وی افزود: هدف وزارت بهداشت از همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی، تسهیل در واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه است و در این زمینه نشست‌های مشترکی با دستگاه‌های مسئول برگزار می‌کند.

مسائلی تصریح کرد: در نشست مشترک صالحی و هاشمی، موضوع امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی ایران درخصوص تسهیل در ورود تجهیزات پزشکی پرتوزا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مفاد تفاهم نامه که در جلسات کارشناسی بین اداره کل تجهیزات پزشکی و دفتر حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی تهیه شده بود، نهایی شده و امروز به امضاء می‌رسد.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: با امضای این تفاهم نامه، سازمان انرژی اتمی ایران بسیاری از مسئولیت‌های خود را به وزارت بهداشت تفویض می‌کند و وزارت بهداشت نیز براساس استاندارد‌های سازمان انرژی اتمی، واردات تجهیزات پزشکی پرتوزا را ممیزی خواهد کرد و تمامی اطلاعات مربوط به صدور مجوز واردات به صورت وب سرویس و آنلاین در اختیار سازمان انرژی اتمی ایران قرار می‌گیرد.

مسائلی در پایان بیان کرد: با امضای این تفاهم نامه، بسیاری از اقدامات موازی وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی از بین خواهند رفت و امور و فرآیند‌های این حوزه، تسهیل خواهد شد.