سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر فناوری یک شرکت دانش‌بنیان از کشور چین، ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف بر گسترش تعاملات علمی کشورش با دانشگاه شریف تاکید کرد.

الکترونیک نوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، “هانگجی لیو”،  در این جلسه که با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شریف برگزار شد، ضمن تمجید از نیروهای انسانی پرورش داده شده در دانشگاه صنعتی شریف، پیشنهاد خود را جهت افزایش همکاری‌ها در زمینه الکترونیک نوری و فتونیک بیان کرد.

وی در خصوص این پیشنهاد گفت: این همکاری‌ها از حمایت مادی دولت چین برخوردار خواهند بود و کشورش مایل است که انحصار بازار در این زمینه را که در دست تعداد محدودی از کشورهاست، بشکند.

“لیو” همچنین، انتقال اساتید و دانشجویان دو کشور، به اشتراک‌گذاری تجربیات فنی و استفاده از ادوات پیشرفته آزمایشگاهی در زمینه فتونیک را از مزایای این طرح برشمرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، این دانشگاه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس کارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همکاری‌های علمی ایران و چین انتخاب شده است و بنا دارد آبان ماه ۱۳۹۷، همایشی دو روزه با حضور دانشگاه‌ها و شرکت‌های دو کشور برای توسعه روابط علمی و فناوری میان ایران و چین برگزار کند.