سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم ارتباط تنگاتنگ معاونان فرهنگی با استادان تاکید کرد و گفت: ضروری است بانک اطلاعات دقیقی از تمامی استادان دانشگاه گردآوری و شناسنامه دقیقی نیز از عملکرد آن‌ها داشته باشیم.

فرهاد رهبر

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، فرهاد رهبر در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی واحد ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه دانشگاه ها تربیت کادر آینده نظام است که دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی های اساسی برای رسیدن به این مهم دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید برای تربیت نسل و کادر آینده تلاش کنند، تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هنگام ورود و خروج و فارغ التحصیلی از دانشگاه، چه تفاوتی با هم دارند که معاونت فرهنگی و دانشجویی مهمترین وظیفه را در این زمینه دارد.

با استادی که شایستگی حضور در کلاس درس نداشته باشد، تعارف نداریم

وی با اشاره به اینکه امید و روحیه خدمتگزاری به مردم در کلاس های درس شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اولین شاخصه در این زمینه توجه به اساتید و کیفیت حضور و تدریس آنها در کلاس است. اولین عنصر فرهنگی در دانشگاه‌ها نیروهای انسانی و استادان هستند. اگر فردی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی شایستگی حضور در کلاس‌های درس را نداشته باشد، بدون تعارف از حضور او در کلاس های درس معذور می‌شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: کسی که قرار است در دانشگاه فعالیت کند، باید نگاه دانشگاهی و نه سیاسی داشته باشد، بر همین اساس دانشگاه‌ها نیاز به بازسازی و تحول فرهنگی دارند. در کل کشور نیازمند تحول فرهنگی هستیم و دانشگاه ها مبدا و نقطه آغاز این تحول ها هستند.

رهبر همچنین با اشاره به اهمیت تشکل های دانشجویی گفت: حفظ و تعمیق روح اسلامیت دانشگاه، از خواسته های جدی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی است و بار اصلی این مسئولیت بر دوش بدنه دانشگاه یعنی دانشجویان به ویژه تشکل‌های دانشجویی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رهبر در پایان خاطرنشان کرد: تشکل ها و کانون های فرهنگی دانشگاه‌ها باید به دور از سیاست زدگی، مسیر رشد و تعالی دانشگاه در ابعاد فرهنگی را میسر سازند.