سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت حمایت بیشتر از مراکز علمی کشور، گفت: اعتقاد من این است که مراکز علمی‌مان اعم از جهاد، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌ها احتیاج به حمایت بیشتری دارند.

وزیر علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، منصور غلامی در حاشیه مراسم نکوداشت سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره نقش جهاد در تولید علم کشور، اظهار کرد: جهاد را بیشتر حوزه عمل می‌دانم.

وی افزود: یعنی آنان یافته‌های علمی را در مراکز تحقیقاتی و علمی‌ای که دارند به سطح عملی می‌رسانند و بیشتر دستاوردها را به اجرا می‌گذارند که به نظر می‌آید نمونه‌های موفقی داشته‌اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یکی از نمونه‌های خوب جهاد، پژوهشگاه رویان است که خیلی‌ها آن را می‌شناسند و با دستاوردهایش آشنا هستند.

غلامی درپایان درخصوص وضعیت حمایت از جهاد دانشگاهی، یادآور شد: جهاد عموما در دولت و مجلس مورد حمایت است و فکر می‌کنم که این حمایت به صورت کلی وجود دارد اما اعتقاد من این است که مراکز علمی‌مان، اعم از جهاد، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌ها احتیاج به حمایت بیشتری دارند.