لاریجانی فردا به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌رود/ جزئیات جلسه

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از حضور رئیس مجلس در نشست فردا بعدازظهر این کمیسیون خبر داد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه فردا بعدازظهر کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد و اظهار داشت: در این جلسه مسائل مختلف مربوط به حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور با حضور آقای لاریجانی بررسی می شود.

وی با اشاره به برخی جزئیات سرفصل های قابل طرح در این نشست گفت: بررسی مباحث مرتبط با شرکت های دانش بنیان، وضعیت پژوهشی دانشگاه ها، نحوه پذیرش دانشجوهای خارجی، مسائل فرهنگی سیاسی دانشگاهها و عدم اجرای برخی قوانین مصوب مجلس در حوزه آموزش عالی از جمله مسائل قابل طرح و از دغدغه های اعضا کمیسیون آموزش و تحقیقات است که در نشست فردا مطرح می شود.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین مسئله سرکشی سرزده بازرسان آژانس به برخی دانشگاهها که امنیت حریم علمی کشور را زیر سوال می‌برد و باعث انتقاد اساتید و دانشجویان نیز شده ، در این نشست مطرح می شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش و پرورش نیز وضعیت اجرای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، نظام رتبه‌بندی معلمان و حرف های ضد و نقیض در این حوزه و نیز عدم اجرای قوانین مصوب مجلس در حوزه افزایش حقوق معلمان از دیگر مباحثی است که در نشست فردا با حضور رئیس مجلس مطرح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود اعضاء نقطه نظرات خود را مطرح کنند و رئیس مجلس نیز نظرات و دیدگاه های خود را در این خصوص بیان کند.