سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  علیزاده گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی پسر در چهاردهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی تا ۱۸ مرداد با یکدیگر رقابت می‌کنند.

آغازچهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در 14 رشته انتخابیعلیزاده مدیرکل تربیت بدنی  وزارت علوم  در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه اعضای تیم های ملی دانشجویی در رشته های مختلف از نفرات برتر این المپیاد انتخاب خواهند شد، گفت: در چهاردهمین  المپیاد فرهنگی، ورزشی، ۲هزار و ۵۰۰ دانشجوی پسر از ۱۲۰ دانشگاه کشور، تا ۱۸ مرداد ماه با یکدیگر رقابت می کنند.

وی افزود: پسران دانشجوی ورزشکار در ۱۴ رشته فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و میدانی، شطرنج، کاراته، تکواندو، شنا، جودو، کشتی آزاد و کشتی فرنگی به رقابت می پردازند.

مدیرکل تربیت بدنی  وزارت علوم افزود: ۱۳۵ دانشجوی پسر در قالب تیم دانشگاه شیراز در تمام رشته های چهاردهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور شرکت کرده اند.

علیزاده با اشاره به برگزاری المپیاد دختران دانشجوی کشور به میزبانی شیراز تصریح کرد: دانشگاه شیراز از ۲۷ تیر تا ۵مرداد ماه میزبان المپیاد فرهنگی، ورزشی دختران دانشجوی کشور بود که براساس نظر سنجی انجام شده توسط وزارت علوم رضایت مندی شرکت کنندگان در این المپیاد حدود ۸۶ درصد بوده است.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم با بیان اینکه در کنار برگزاری مسابقات المپیاد ورزشی دختران دانشجو، اجرای برنامه های فرهنگی و گردشگری بسیار مورد توجه و استبقال قرار گرفت، اظهار کرد: در این المپیاد برنامه های فرهنگی و گردشگری ویژه افراد شرکت کننده برگزار می شود و از فرصت حضور شرکت کنندگان برای معرفی ظرفیت گردشگری شیراز، نهایت استفاده را خواهیم برد.

گفتنی است؛ چهاردهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد در بخش دختران دانشجو برگزار شد و از ۱۱ تا ۱۹ مرداد در بخش دانشجویان پسر اجرا می شود.

جزئیات المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان پسر