سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  حضرتی گفت: کد رشته‌های پرستاری اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای همه رشته ها یکسان است.

توضیح معاون پرستاری درباره شائبه‌های مربوط به کدرشته محل پرستاریبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از   حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: کد رشته‌های پرستاری اعلام شده برای دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری با سایر کد رشته‌های پرستاری اعلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد.
 
وی ادامه داد: داوطلبانی که در رشته‌های گروه پرستاری پذیرفته می‌شوند، در مقطع کارشناسی به مدت چهار سال در دانشکده‌های پرستاری و مامایی تحصیل می‌کنند و همزمان با تحصیل در دانشکده‌ها برای گذراندن دوره‌های کارآموزی و کارورزی (در سال چهارم تحصیل) در بخش‌های مختلف بیمارستانی و مراکز درمانی حضور می‌یابند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: هر ساله ظرفیت‌های رشته‌های گروه پرستاری طبق اعلام دانشگاه‌ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه کنکور سراسری منتشر می‌شود و در دفترچه اعلامی امسال هم مطلبی درباره  کد رشته‌های پرستاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان اعلام شده بود که باعث برداشت‌های متفاوت شد.

حضرتی به نقل از حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی بیان کرد: این کد‌های اعلام شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی بندرعباس و کردستان با کد رشته‌های پرستاری در سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی، هیچ تفاوتی ندارد و دانشجویان این دانشگاه‌ها برای گذراندن دوره‌های بالینی می‌توانند از ظرفیت بیمارستان‌های میناب و سقز نیز استفاده کنند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: بحثی که درباره  کدرشته‌های پرستار بیمارستانی در سال گذشته وجود داشت، به طور کامل خاتمه یافته است و گروه‌های مختلف پرستاری از این جهت نگران نباشند.

چگونگی پذیرش در رشته های پرستاری

برچسب ها :