سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – پژوهشگاه علوم ورزشی به منظور به دست آوردن شکل هندسی و مدل پا در جامعه ایرانیان برای کاهش آسیب‌دیدگی‌ها، به دنبال طراحی و اجرای کفش مناسب برای ورزشکاران است.

طراحی مدل کفش

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، به‌ منظور ایجاد فضای کارآفرینی در حوزه پژوهش، پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم ورزشی در کشور و با داشتن یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیومکانیک ورزشی در نظر دارد طرح پژوهشی “ارزیابی و تعیین مدل پا در جامعه‌ی ایرانیان” را اجرا کند.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ممتاز رشته بیومکانیک ورزشی می‌توانند به ‌عنوان کمک محقق در این پروژه تحقیقاتی مشارکت کرده و از مزایای مادی و معنوی مشارکت در یک طرح کلان ملی بهره‌مند شوند.

هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی به دست آوردن شکل هندسی و مدل پای ایرانیان است. این اطلاعات می‌تواند در طراحی کفش‌ها و کفی‌ها برای مردم کشور ایران حایز اهمیت باشد تا فعالیت‌های روزمره و ورزشی سالم‌تر و راحت‌تری داشته باشند.

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی هر رشته ورزشی مطرح است، برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.

گزارش‌های انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که ۴۴ درصد مصدومیت‌ها و مشکلات ورزشکاران مربوط به نامناسب بودن کفش‌ها، ۱۷ درصد مربوط به کیفیت ضعیف کفش‌ها و ۱۱ درصد مربوط به قدیمی بودن کفش‌های مورد استفاده است.

افرادی که تمایل به همکاری در این طرح پژوهشی را دارند باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند.

۱- دانشجو یا فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته بیومکانیک از یکی از دانشگاه‌های ممتاز

۲- آشنایی کافی به سیستم‌های صفحه نیرو، فوت اسکن و نرم‌افزارImage 

۳- تسلط کافی به زبان انگلیسی

برچسب ها :