افزایش کمک هزینه‌ رساله‌های آزمایشگاهی دوره دکتری دانشگاه لرستان

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه لرستان از افزایش کمک‌هزینه‌ رساله‌های دانشجویان دکتری که در رابطه با موضوعات آزمایشگاهی‌ هزینه‌بَر هستند خبر داد و گفت: این کمک هزینه از دو به چهار میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه لرستان، خسرو عزیزی با اشاره به افزایش کمک هزینه‌ رساله‌های آزمایشگاهی دانشجویان گفت: همچنین تصویب شده است که به ازای هر مقاله‌ی ISI و JCR مبلغ سه میلیون تومان به دانشجویان مقطع دکتری اختصاص یابد به شرط آنکه مقاله منتشر شده یا DOI به آن اختصاص یافته باشد.

وی ادامه داد: ارائه ثبت یا ثبت‌های ملی اختراع به شرط داشتن تأییدیه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و نیز، ارائه ثبت یا ثبت‌های بین‌المللی معتبر اختراع به شرط ارائه تأییدیه علمی مورد تأیید شورای پژوهشی و کسب عنوان برتر از جشنواره‌های خوارزمی، رازی و هم‌ردیف آنها در ارتباط با رساله از نفرات اول تا سوم، شامل کمک‌هزینه‌های اعتباری تشویقی می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان افزود: همچنین اعضای هیات علمی که وظیفه راهنمایی رساله دانشجویان را برعهده دارند مازاد بر سقف پژوهانه‌ی خود، از مشوق‌های اعتباری در ارتباط با موارد گفته شده بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: افزایش کمک هزینه‌ رساله‌های آزمایشگاهی هزینه‌بَر، از دو به چهار میلیون تومان، فقط مختص دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری است.

عزیزی توضیح داد: سه درصد از بودجه‌ هزینه‌ای دانشگاه لرستان در پایان سال ۹۲ به پژوهش و تحقیقات اختصاص می‌یافت و با تلاش‌های صورت گرفته از چهار سال پیش تاکنون و تا پایان سال ۹۷، قرار است ۱۳ درصد از بودجه‌ی هزینه‌ای دانشگاه به حوزه‌ی پژوهش و تحقیقات اختصاص یابد.

عزیزی گفت: البته استاندارد این موضوع، ۱۵ درصد است که برنامه‌ریزی کرده‌ایم به این مقدار دست پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: از چهار سال گذشته تاکنون بیش از ده میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان هزینه شده است که یک اقدام در راستای تقویت پژوهش و تحقیقات بوده است.

رئیس دانشگاه لرستان، ایجاد مرکز شتابدهی و کارآفرینی و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه لرستان (در همین دوره) را نیز از جمله اقدامات زیرساختی انجام شده در جهت حمایت از ایده‌پردازی‌های خلاقانه، پژوهش و فناوری و تقویت مهارت‌آفرینی دانست.