سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  امید با اشاره به توسعه دانشگاه هایی علمی و کاربردی از ورود مقطع کارشناسی ارشد به این دانشگاه از سال ۹۸ خبر داد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد و سراسری

ورود مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه علمی و کاربردی ازسال ۹۸به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدحسین‌ امید رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در نشست خبری این دانشگاه درباره هدف‌گذاری دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: مأموریت اصلی این دانشگاه تربیت نیروی مهارتی است و در این راستا اقدام‌های زیادی انجام داده‌ایم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی با بیان اینکه اگر به دنبال خروجی مناسب از دانشگاه باشیم‌ نیاز به محتوا داریم گفت: دانشگاه باید مورد قبول باشد و به ظرفیت‌های خوبی مجهز شود  در واقع  تفاوت دانشگاه مهارتی با دانشگاه نظری‌ در همین توانمندی‌ و ظرفیت‌ها است.

وی در خصوص تعداد دانشجویانی‌ که در دانشگاه علمی و کاربردی تحصیل می‌کنند گفت: اگر کیفیت دانشگاه بالا رود و مردم از ارکان این دانشگاه آگاهی داشته باشند به ما اعتماد خواهند کرد و در دانشگاه علمی و کاربردی ثبت‌ نام می‌کنند با وجود آن که تعداد دانشجویان در سراسر کشور کاهش داشته است اما در دانشگاه‌ جامع علمی و کاربردی‌ توانسته‌ایم ۱۵ درصد افزایش ظرفیت‌ داشته باشیم.

امید‌ درباره‌ معدل ورودی به دانشگاه‌ گفت: در دانشگاه معدل یک نمره‌ افزایش پیدا کرده است و این موضوع خوشایندی‌ برای ما در بدنه دانشگاه است.

وی در خصوص جذب مدرسان‌ در دانشگاه علمی و کاربردی اظهار کرد: فراخوانی‌ را به استان‌های سراسر کشور ارسال کردیم که از طریق آن بتوانیم مدرسان‌ را در دانشگاه جذب کنیم و بر اساس این فراخوان از مجموع ۴۶ هزار نفری که در آزمون شرکت کرده‌اند حدود ۸ هزار نفر به عنوان مدرس‌ در این دانشگاه تدریس خواهند کرد.

بازنگری عملکرد مدرسان دانشگاه علمی و کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ادامه داد: در راستای ارتقای کیفیت مدرسین در دانشگاه اقدام‌های مناسبی صورت گرفته است همچنین حدود ۷۰ درصد از اساتید و مدرسانی‌ که در گذشته در دانشگاه تدریس می‌کردند مورد بازنگری‌ قرار گرفته‌اند و آنهایی که در بازنگری‌ نمره خوبی را کسب نکردند از شغل خود کنار گذاشته شدند.

امید با بیان اینکه در طول ۲ سال گذشته حتی یک مدر‌س‌ هم خارج از چارچوب نظام جدید جذب نشده است گفت: به دلیل وجود قانون مصوب‌ مدرس‌ جدیدی به دانشگاه خارج از چارچوب تعیین شده نخواهد آمد.

وی درباره محتوای درسی دانشگاه علمی و کاربردی اظهار کرد: در این رابطه‌ اقدام‌های مناسبی صورت گرفته است و تمام ۸۰۰ برنامه درسی دانشگاه مورد بازنگری قرار گرفته‌اند.

 

 در حال تکمیل/

برچسب ها :