سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتری به عمق ۸ کیلومتری در شاهرود استان سمنان رخ داد که بزرگترین زلزله هفته بود.

////////به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بر اساس داده‌های ثبت شده در مرکز لرزه نگاری کشور، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله‌های رخ داده در کشور  را از ۱۵ الی ۲۱ تیرماه  را به اطلاع می رسانیم، تعداد ۶۴زلزله در این فاصله به ثبت رسیده است.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

جمعه ۱۵ تیرماه

در قصر شیرین استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر رخ داده است؛ در کوهبنان استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر به ثبت رسیده است، شاهرود استان سمنان زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر را تجربه کرد، در سومار استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر به وقوع پیوسته است، در یاسوج استان کهگیلویه و بویر احمد زلزله‌ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است.

در کوهبنان استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر رخ داده است؛ در خوش رود پی استان مازندران زلزله‌ای به بزرگی ۳.۰ ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتر به وقوع پیوسته است، کوهبنان استان کرمان را زلزله‌ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر لرزاند، در زاویه استان مرکزی زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است، در کوهبنان استان کرمان زلزله‌ای به بززگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر به وقوع پیوسته است.

در قلعه خواجه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۷ ریشتر در عمق ۷ کیلومتر رخ داده است؛ آخرین زلزله این روز در تازه آباد استان کرمانشاه به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر بوده است.


بیشتر بخوانید: اقدام های ایمنی پس از وقوع زلزله برای حفظ سلامت+تصاویر


شنبه ۱۶ تیرماه

در نودژ استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در عمق ۵ کیلومتر رخ داده است؛ در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۴ ریشتر در عمق ۹ کیلومتر به وقوع پیوسته است، گیان استان همدان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر را تجربه کرد، زلزله دیگر این شهر به بزرگی ۳.۲ ریشتر در عمق ۶ کیلومتر بوده است، در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتر رخ داده است.

در سرگز استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۷ ریشتر در عمق ۹ کیلومتر به وقوع پیوسته است؛ در تیتکانلو استان خراسان شمالی زلزله‌ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر در عمق ۹ کیلومتر رخ داده است، در چلگرد استان چهارمحال و بختیار زلزله‌ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر به ثبت رسیده است، آخرین زلزله این روز در هجدک استان کرمان به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر بوده است.

یکشنبه ۱۷ تیرماه

در اندوهجرد استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۱۵ کیلومتر رخ داده است؛ در استان اردبیل زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر به ثبت رسیده است، در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتر رخ داده است، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۳.۴ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر را تجربه کرده است، زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر سرپل ذهاب استان کرمانشاه را لرزاند.

زلزله دیگر سرپل ذهاب به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر بوده است؛ در نوبران استان مرکزی زلزله‌ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است، در زلزله دیگر نوبران به بزرگی ۳.۰ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر بوده است، بار دیگر زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر سر پل ذهاب را لرزاند، زلزله دیگر این شهر به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر بوده است، ملایر استان همدان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر را تجربه کرده است، آخرین زلزله این روز در سرپل ذهاب به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر بوده است.


بیشتر بخوانید: نکات طلایی پس از وقوع زلزله که جانتان را نجات می‌دهد


دوشنبه ۱۸ تیرماه

هجدک استان کرمان را زلزله‌ای به بزرگی ۳.۰ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر تجربه کرده است؛ در درب بهشت استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۰ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر رخ داده است، در بوئین زهرا استان قزوین زلزله‌ای به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است، در کوهبنان استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است.

دهدز استان خوزستان را زلزله‌ای به بزرگی ۲.۸ ریشتر در عمق ۷ کیلومتر لرزاند، در گیلانغرب استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است.

سه شنبه ۱۹ تیرماه

در سرخنکلاته استان گلستان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۸ ریشتر در عمق ۱۲ کیلومتر رخ داده است، در گزیک استان خراسان جنوبی زلزله‌ای به بزرگی ۸ کیلومتر به وقوع پیوسته است، هجدک استان کرمان را زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر در عمق ۷ کیلومتر لرزانده است، آخرین زلزله این روز در گزیک استان خراسان جنوبی به بزرگی ۲.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر بوده است.

چهارشنبه ۲۰ تیرماه

در درز استان فارس زلزله‌ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر رخ داده است؛ در رستاق استان فارس زلزله‌ای به بزرگی ۳.۱ ریشتر در عمق ۱۴ کیلومتر به وقوع پیوسته است، در صالح آباد استان ایلام زلزله‌ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتر ثبت شده است، در حمیدیه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۰ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر گزارش شده است، در انبار الوم استان گلستان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۷ ریشتر در عمق ۱۶ کیلومتر رخ داده است.

در سی سخت استان کهگیلویه و بویر احمد زلزله‌ای به بزرگی ۲.۷ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر رخ داده است، در شهداد استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتر به وقوع پیوسته است، در اسلام آباد غرب استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲.۵ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتر به ثبت رسیده است، در خرم آباد استان لرستان زلزله‌ای به بزرگی ۳.۹ ریشتر در عمق ۰ کیلومتر رخ داده است. زلزله دیگر این شهر به بزرگى ٣.٢ ریشتر در عمق ٧ کیلومتر بوده است.


بیشتر بخوانید: راهکار کشورهای پیشرفته برای مقابله با زلزله در مدارس


پنج شنبه ۲۱ تیرماه

در پرندک استان مرکزى زلزله اى به بزرگى ٢.٧ ریشتر در عمق ١٧ کیلومتر رخ داده است؛ در میمند استان فارس زلزله اى به بزرگى ٢.٨ ریشتر در عمق ٢۶ کیلومتر به وقوع پیوسته است، زلزله دیگر این شهر به بزرگى ٢.٩ ریشتر در عمق ٢۶ کیلومتر بوده است، زلزله‌اى به بزرگى ٣.٨ ریشتر درعمق ١۵ کیلومتر بار دیگر میمند را لرزاند.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله اى به بزرگى ٣.۴ ریشتر در عمق ١١ کیلومتر رخ داده است، زرند استان کرمان را زلزله اى به بزرگى ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند، در سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله اى به بزرگى ٣.٢ ریشتر در عمق ۶ کیلومتر رخ داده است، در زرند استان کرمان زلزله اى به بزرگى ٢.۵ ریشتر در عمق ٩ کیلومتر به وقوع پیوسته است.

در حسینیه استان خوزستان زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر به وقوع پیوسته است، سپیددشت استان لرستان را زلزله اى به بزرگى ٢.٨ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر لرزاند، آخرین زلزله این روز در سرگز استان لرستان به بزرگى ٣.١ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتر بوده است.

برچسب ها : ,