سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > معاون اجتماعى وزیربهداشت در خصوص آخرین وضعیت ابتلا به سرطان سینه در زنان ایرانى خبر داد.

آخرین وضعیت ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى/ لزوم انجام تست هاى غربالگرى در پیشگیرى از بیمارىبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمى پزشکى باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد هادى ایازى معاون اجتماعى وزیربهداشت در چهارمین همایش عشق و امید که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال این همایش در آستانه سالروز فوت مریم میرزاخانى برگزار شده است، در جمع خبرنگاران گفت: مربم میرزاخانى درس هاى بزرگى به ما مى دهد که از جمله آن مى توان به آن اشاره کرد که چطور یک نفر مى تواند خود را در جهت علم و خدمت به مردم وقف کند و در همه جاى دنیا مفید و اثرگذار باشد و به بشر و جامعه بشرى خدمت کند.

معاون اجتماعى وزارت بهداشت عنوان کرد: سن غربالگرى و تشخیص سرطان سینه در ایران بالاست و اغلب این سرطان زمانى تشخیص داده مى شود که درمان به تاخیر افتاده و این در حالى است که یکى از مهمترین اقدامات غربالگرى و تشخیص به موقع است.

آمار ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى 

ایازى به آمار ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى اشاره کرد و افزود: یکى از بیمارى هاى که در سنین جوانى در ایران شیوع دارد سرطان پستان است، آمار ابتلا به سرطان پستان در ایران ٣٣ از هر ١٠٠ هزار نفر بوده که این آمار ٢ برابر کشورهاى توسعه یافته است.

ایازى با اشاره به نقش رسانه ها و دستگاه هاى فرهنگى در اطلاع رسانى در پیشگیرى از بیمارى هایى چون سرطان سینه گفت: امروز شاهد آن بودیم که این همایش با حضور هزار بهبود یافته و پزشکان متخصص برگزار شده است و در قالب چنین همایشى موضوعات را مطرح کرده اند.

وى تصریح کرد: اگر این ساز و کار در قیاس کشورى توسعه دهیم و با اجتماعى شدن سلامت و مشارکت در پیشگیرى از بیمارى ها بسیار کمک کننده است.

انتهاى پیام/