سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > رئیس دانشگاه تهران با اشاره به تامین اعتبار از طرح توسعه دانشگاه تهران به آخرین اقدامات برای این طرح اشاره کرد.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان وام برای طرح توسعه دانشگاه تهران/ توسعه پارک علم و فناوری پردیس مرکزیمحمود نیلی احمد‌آبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: طرح توسعه فیزیکی این دانشگاه از سال ۸۰ به تصویب دولت رسید که برای اجرای این طرح مبلغی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه لازم است.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان برای این طرح به صورت وام به دانشگاه اختصاص داده شد و مسئولان این دانشگاه تضمین کردند که پرداخت آن را آغاز کنند و بر همین اساس بود که خرید ساختمان‌های واقع در محدود طرح توسعه دانشگاه تهران آغاز شد.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: از آغاز این طرح  تا سال ۸۷ طرح توسعه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشت اما متاسفانه به دلیل نبود اعتبارات چند سالی با رکود مواجه شده است.

احداث سه طرح بزرگ عمرانی در دانشگاه تهران

نیلی احمدآبادی در ادامه به سه طرح بزرگ آماده در این دانشگاه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سعی می کنیم با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای ذیربط احداث این سه طرح بزرگ را آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: این طرح از طرف سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی می‌شود و خوشبختانه این سازمان نگاه خوبی به دانشگاه دارد و قرار بر این است تا  فعالیت عمرانی طرح توسعه به صورت گسترده از امسال آغاز شود.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: در حال حاضر یکی از ساختمان‌هایی که در تملک دانشگاه تهران بوده در اختیار پارک علم و فناوری قرار داده‌ایم و عملا پارک علم و فناوری در پردیس مرکزی دانشگاه تهران توسعه پیدا کرده است که امیدواریم فعالیت‌های عمرانی به صورت گسترده از امسال آغاز شود.

۰ ratings0/5