سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز ملی فضایی گفت: توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت‌های کاربری‌های عمومی فضایی است.

ایستگاه بین المللی فضایی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، منوچهر منطقی با اشاره به ضرورت توسعه کاربری‌های عمومی فضایی در کشور، گفت: در برنامه ۱۰ ساله دوم فضایی، تمرکز بر روی توسعه خدمات فضایی برای جامعه است تا بتوانیم با مشارکت بین‌المللی برای دسترسی سریع‌تر به اهداف و فناوری‌های لازم اقدام کنیم.

وی افزود: بر همین اساس، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدنظر در این برنامه، توسعه علوم زیستی، کاوش فضایی و فرستادن انسان به فضا با استفاده از امکانات بین‌المللی است که این کار با مشارکت همه نهادهای ذیربط در حوزه فضایی میسر خواهد شد.

منطقی همچنین تصریح کرد: توسعه پژوهش در سطح کلیه مراکز علمی کشور و ایجاد همکاری به صورت کنسرسیومی در سطح ملی و بین‌المللی نیز می‌تواند یکی از اولویت‌های این حوزه باشد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، رییس مرکز ملی فضایی تصریح کرد: در برنامه ۱۰ ساله اول به نمایش توانمندی و اقتدار ملی با بهره‌گیری از توسعه درون‌زای فناوری‌های فضایی پرداختیم و در برنامه دوم کاربری‌های عمومی را توسعه خواهیم داد.