سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > بطحایی گفت: مدارس خارج از کشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل اداره می‌شوند و لازم در قالب هیئت اندیشه ورز رویکرد‌های جدید عملی شود.

مدارس خارج از کشور مانند 20 سال قبل اداره می شوند/ مدیران هر هفته حداقل یک تا ۲ ساعت آموزش‌های نوین فراگیرندبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در نشستی با مدیران و کارکنان این مرکز اظهار کرد: مسائل و مشکلاتی از سال‌های گذشته در این حوزه وجود داشته و دارد و شرایط جدیدی که بر کشور در عرصه بین‌المللی حاکم شده ضرورت توجه بیش‌ از پیش به امور بین‌الملل را تداعی می‌کند و باید در این مرکز از ظرفیت‌های موجود در سطح بین‌المللی بیش‌ازپیش استفاده شود.

اداره مدارس ایرانی مانند ۲۰ سال قبل صورت می‌گیرد

وی ادامه داد: اداره مدارس ایرانی در خارج از کشور همچنان مانند ۲۰ سال قبل صورت می‌گیرد، در صورتی که شرایط و نیاز‌ها به‌سرعت تغییر کرده و ضروری است راه‌ها و روش‌های جدید ارائه دهیم و بنابراین باید در قالب یک هیئت اندیشه‌ورزی، رویکرد‌های جدید را پیگیری کرده و پیشنهاد‌های عملیاتی دهیم.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: افرادی به خارج اعزام شوند که صلاحیت کافی را به‌عنوان نماینده یک کشور داشته باشد و شناخت معلمان از شرایط ایران در عرصه بین‌الملل بسیار ضروری و موثر است.

وی اظهار کرد: آموزش مستمر مدیران با استفاده فناوری جدید امری لازم است و کارگروه‌هایی در مرکز امور بین‌الملل دائما با مدیران مدارس خارج از کشور ارتباط داشته باشند و انتخاب افراد شایسته و دارای صلاحیت و عدم مقاومت در برابر تغییرات می‌تواند به کیفیت مدارس خارج از کشور کمک کند.

بطحایی اذعان کرد: علیرغم وجود همه مشکلات معلمان و مدیران مدارس خارج از کشور باید تلاش کنند تا چهره خوبی از معلمان ایران در خارج ترسیم کنند و لازم است مدیران هر هفته حداقل یک تا ۲ ساعت آموزش‌های نوین را فراگیرند.

بطحایی تصریح کرد: راه‌اندازی نظام واحد آموزشی بین‌المللی در مدارس خارج از کشور بسیار ضروری است که اگر شرایط بین‌المللی اجازه دهد باید در اسرع وقت تدوین شود.

۰ ratings0/5