سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > افراد سیگاری به جهت استعمال هزاران ماده شیمیایی سمی بعد از ترک این ماده دودزا باید گام‌هایی را تا سلامت کامل بدن طی کنند.

خبر زارع/// اینفوگرافیک6 مرحله سلامتی بدن بعداز ترک سیگار+اینفوگرافیکبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ سیگار کشیدن از جمله عادت هایی است که اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر بدن افراد دارد، چه بسا افراد بیشماری اگرچه از زیان آن باخبرهستند ولی دست از استعمال آن دست  برنمی دارند.

براساس تحقیقات انجام شده نیکوتین موجود در سیگار عاملی اعتیاد آور است و ترک آن برای افراد سیگاری به سختی انجام می گیرد چراکه بر اساس معیارهای روان‌پزشکی، مصرف عادتی نیکوتین نوع شدیدی از اعتیاد تلقی می شود.

اعتیاد به این ماده به مقدار آن مربوط است و هم به دفعات رسیدن این ماده به مغز، مثلا افرادی که بیست عدد سیگار می کشد (هر سیگار حدود ۱۰ پک دارد)، حدود دویست بار در روز نیکوتین را به مغز خود هدایت می کند.

از نیکوتین هم که بگذریم دود تنباکو حدود چهارهزار ترکیب شیمیایی دارد که از این تعداد ۲۵۰ ماده  آن برای سلامتی افراد مضرر است؛ بدین ترتیب توصیه می شود این افراد سیگار را ترک کنند.

در اینجا قصد داریم شما را با ۶ مرحله سلامتی بدن بعد از ترک سیگار آشنا کنیم.

خبر زارع/// اینفوگرافیک6 مرحله سلامتی بدن بعداز ترک سیگار+اینفوگرافیک

مراحل سلامتی بدن بعد از ترک سیگار

۰ ratings0/5