سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > مهلت انتخاب رشته، محل و ویرایش در چهل و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تمدید شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ داوطلبان چهل و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی که مجاز به انتخاب رشته شده اند با توجه به اضافه شدن دانشگاه علوم پزشکی جهرم در رشته کودکان می توانند از امروز سه شنبه ۱۹ تیر نسبت به انتخاب رشته، محل و ویرایش تا ساعت ٢۴ روز چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷ اقدام کنند.

آزمون چهل و پنجمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی با ثبت نام ۱۴ هزار و ۳۹۶ نفر روز ۶ اردیبهشت ماه ١٣٩٧ برگزار شد، در این دوره از آزمون ١٢ هزار و ١٣٩ نفر در جلسه حاضر بودند که از این تعداد ۵ هزار و ۴۴۰ نفر مرد و ۶ هزار و ۶۹۹ نفر زن بودند.

طبق مقررات داوطلبانی که از ۶۰۰ نمره خام حداقل ۱۵۰ نمره کسب کنند مجاز به انتخاب رشته هستند که در چهل و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی تعداد ٧ هزار و ۶١٩ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته چهل و پنجمین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشکی  بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

کل ظرفیت پذیرش دستیاری در دوره چهل و پنجم بدون تفکیک سهمیه ها ۳ هزار و ۵۸۸ نفر بود که دو ظرفیت جدید به دانشگاه علوم پزشکی جهرم در رشته کودکان افزوده شده است، این ظرفیت ها به ترتیب دو نفر در ظرفیت آزاد و یک نفر در ظرفیت محروم است.