سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > ظفر‌مند گفت: از ۲ هزار قلم مواد و تجهیزات دندان پزشکی تنها به ۳۹۲ مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک عمومی اطفال و عضو هیئت مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی در حاشیه نشست خبری اولین همایش سراسری سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: یکی از مهم ترین حوزه ها در نظام سلامت، سلامت دهان و دندان است که متاسفانه این حوزه جایگاه مشخصی در وزارت بهداشت و درمان ندارد و بدون اغراق سلامت دهان در برنامه  کلان نظام سلامت جایگاهی ندارد.
 
عضو هیئت مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی از نبود حمایت های بیمه ای در خدمات تخصصی دندان پزشکی انتقاد کرد و گفت: افزون بر این بیش از ۲ هزار قلم مواد و تجهیزات دندان پزشکی  تنها ۳۹۲ قلم از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش بسیار موفق عمل کرده‌ایم، گفت : در حوزه  آموزش دندان پزشکی از بسیاری کشورهای اروپایی جلوتر هستیم اما متاسفانه در عرصه علم و جذب دانشجوی خارجی موفق عمل نکرده ایم .

ظفرمند بیان کرد : در سال۹۲، در چهل و نهمین اجلاس شورای عالی بیمه سلامت کشور ، برنامه  بیمه سلامت دهان در پایه ی بیمه سلامت گنجانده شده است اما تاکنون برای اجرای آن تلاشی نشده است.

این متخصص دندان پزشکی اطفال با اشاره تولید مواد مصرفی دندان پزشکی در کشور گفت : در این حوزه عملکرد خوبی داشته ایم برای مثال پودر آمالگام در کشور تولید و به اروپا صادر می شود که برای ارتقای این بخش و توانمند کردن شرکت های این حوزه نیازمند حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

ظفرمند بیان کرد: برای ارتقای سلامت دهان در کشور ، نیاز به همکاری وزارت خانه های بهداشت ، آموزش و پرورش ، صنعت و معدن و وزارت رفاه است.

۰ ratings0/5