سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: امسال در تمام رشته‌هایی که دارای شرایط لازم هستند، پذیرش خواهیم داشت و کاهش ظرفیت نداریم.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد و سراسری

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعامل مثبت و مطلوب این دانشگاه با وزارت علوم خاطر نشان کرد: در سال گذشته به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها، جو اضطراب و تردید بین داوطلبان ایجاد شد اما امسال با هماهنگی‌های خوبی که بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم بوجود آمد در تمام رشته‌هایی که قبلا پذیرش دانشجو داشتیم و حداقل شرایط لازم را هم دارند همچون گذشته پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

تعداد مورد نیاز هیئت علمی در دانشگاه آزاد تامین شد

وی ادامه داد: در مورد شرایط رشته‌ها، شرایط تعدیل یافته‌ای به وزارت علوم ارائه شد که مورد تأیید قرار گرفت و با توجه به اینکه به ازای هر رشته محل تعداد مشخصی عضو هیئت علمی مورد نیاز بود، دانشگاه براساس توافق نامه این تعداد اعضای هیئت علمی را تأمین کرده است.

رهایی ادامه داد: در دوره کارشناسی ارشد هم مشابه دکتری کاهش ظرفیت نداریم و تعداد عضو هیئت علمی مورد نیاز تامین شده است.

فعال شدن شورای برنامه ریزی در واحدهای دانشگاهی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: با فعال شدن شورای برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها زمینه خوبی برای تدوین برنامه های جدید، مهارتی و بین رشته ای در واحدهای دانشگاهی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه قطب‌بندی تخصصی در واحدهای دانشگاهی ایجاد می شود، افزود: تحولات بزرگی به خصوص در حوزه تحصیلات تکمیلی در پیش است. دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های آینده یکی از دانشگاه های بزرگ تخصصی در کشور خواهد بود.

رهایی ادامه داد: در علوم انسانی با ایجاد گروه های برنامه‌ریزی علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری برنامه های موجود بازنگری شده و برنامه های جدیدی تدوین خواهد شد و در این زمینه با شورای تحول علوم انسانی هم کاملاً هماهنگ خواهیم بود.