سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) دکتری بدون آزمون ۹۲-۹۳ : معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ بیش از ۳۴۰ دانشجوی استعداد درخشان پذیرش شده است که اکثریت آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند .

آمار پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

دکتر سید مهدی قمصری گفت: دانشگاه تهران در مهر سال جاری ۶۷ نفر دکتری استعداد درخشان و بیش از ۲۵۰ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و تعداد محدودی هم در مقطع کارشناسی دانشجوی پذیرش کرده است.
وی ادامه داد: در مجموع می توان گفت دراین سه مقطع بیش از ۳۴۰ دانشجوی استعداد درخشان در سال ۹۲ وارد دانشگاه تهران شدند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: حال ۲۰ دانشجو که شرایط آنها با ضوابط و آیین نامه‌ها تطبیق نداشته پذیرش نشده اند، اگر دانشگاه تهران به گفته این دانشجویان قصد داشت درب های دانشگاه را بر روی دانشجویان استعداد درخشان بسته نگاه دارد هرگز بیش از ۳۴۰ دانشجوی استعداد درخشان تحصیلات تکمیلی در سال تحصیلی ۹۳_۹۲ پذیرش نمی کرد.
وی با بیان این مطلب که ادعای این دانشجویان صحیح نیست افزود: دانشگاه تهران حتی اگر لازم باشد تک به تک تعداد دانشجویان پذیرش شده استعداد درخشان در دانشکده های این دانشگاه را اعلام می کند.
قمصری با اشاره به این مطلب که دانشگاه تهران براساس ضوابط وزارت علوم دانشجو پذیرفته است، افزود: اشکال از آنجا به وجود آمد که معاونت آموزشی وزارت علوم در دوره مدیریت قبل برای حل مساله دانشجویان استعداد درخشان در فواصل کوتاه دو یا سه اصلاحیه هایی را ابلاغ کرد اما دیگر دانشگاه تهران براساس آیین نامه اول وزارت علوم دانشجویان را پذیرفته و پرونده دانشجویان استعداد درخشان را بسته بود دانشگاه نمی تواند هر لحظه بخشنامه جدیدی را اجرا کند.
در سال تحصیلی جدید برخی از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دلیل اینکه شرایط آنها با ضوابط و آیین نامه‌های وزارت علوم تطبیق نداشته پذیرش نشدند و همین مساله اعتراض این دانشجویان را به همراه داشت.

در این خصوص بیشتر بدانید:

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون