سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > زینی‌وند گفت: در بیش از ۱۳ هزار بازدید تاکنون، شاهد ۳۶ مورد عدول از قانون بودیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره نظارت بر اخذ شهریه مدارس غیردولتی بیان کرد: در سامانه شهریه به تفکیک تمام هزینه ها مشخص شده است و شهریه هر موسسه متفاوت از دیگری است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ سامانه برای تسهیل در خدمات رسانی ادامه داد: استعلام میزان شهریه از طریق سامانه قابل انجام است و همه کارها در سامانه سازمان مشارکت ها قابل دسترسی است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره شهریه کلاس های تابستانی مدارس گفت: هزینه فعالیت‌های تابستانی ۱۰ درصد شهریه پایه برآورد شده است و آموزش‌های سال بعد در این دوره نباید انجام شود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه تاکید قانون بر نظارت اجرای فعالیت هاست، تصریح کرد: نظارت های جدی را خواهیم داشت چرا که رصد و کنترل امسال مبنای عمل تعیین شهریه مدارس برای سال آینده است.

وی افزود: نظارت های ویژه ای را در شهر تهران از اسفندماه آغاز کردیم و در مناطق یک تا ۶ ناظران مقیم در مدارس که به صورت کارگروهی تعریف شده اند، مستقر هستند و تاکنون ۱۱۸۳ بازدید داشتیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: طی ۱۳هزار و ۷۴۷ بازدید در کل کشور از روند فعالیت های مدارس غیردولتی ۳۶ مورد عدول از قانون داشتند که اقدامات اولیه برای برخورد با آنها را داشتیم.

زینی‌وند درباره برخورد با مؤسساتی که شهریه اضافی دریافت کردند، بیان کرد: مبالغ اضافی را به اولیا باز می‌گردانیم و خانواده برای اعلام عدول از قانون مدارس می توانند به ناظران مقیم یا کارشناس اداره مشارکت ها در مناطق مختلف آموزش و پرورش مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: در برخورد با مدارس غیر دولتی متخلف کوتاه نمی‌آییم و اجازه نمی دهیم فعالیت مدارس غیر دولتی با اقدامات متخلفان مخدوش شود و مطابق قانون برخوردهای جدی از تذکر تا انحلال مدرسه امکان پذیر است.