سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > پیروی از کاهش چشمگیر مصرف گل در میان دانشجویان سراسر کشور خبر داد.

کاهش چشمگیر مصرف گل در میان دانشجویان/ تست رایگان دخانیات برای دانشجویان دانشگاه تهرانحمید پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: مرکز مشاوره دانشگاه تهران در راستای تحقق رسالت تهیه مستندات معتبر برای مسئولین ذیربط اجرایی، اولویت‌های فرهنگی در زمینه ارائه خدمات درمانی ترک دخانیات و شیوه های نوین طراحی کرده است.

پیروی به بحث مصرف مواد مخدر گل در میان دانشجویان  پرداخت و افزود: از زمان اجرای طرح سیمای زندگی، مصرف مواد به خصوص گل  نسبت به سال ۹۵ کاهش چشمگیری داشته است و وضعیت بهتری پیدا کرد و در مجموع در بین دانشگاه‌های منطقه یک و دانشگاه‌های تهران متوسط به پایین است.

وی ادامه داد: باتوجه به آغاز هفته دخانیات و شعار سال سازمان جهانی بهداشت (سیگار دشمن قلب‌ها) دستعورالعملی به بخش های مختلف دانشگاه ابلاغ کردیم که دانشجویان در این ایام می‌توانند با مراجعه به مراکز تعبیه شده در دانشکده و پردیس ها  تست رایگان برای دخانیات انجام دهند.

تشکیل شورای برنامه‌ریزی دانشگاه عاری از دخانیات

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران افزود: با همکاری دانشجویان، اساتید، کارکنان، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی نسبت به تشکیل شورای برنامه‌ریزی دانشگاه عاری از دخانیات اقدام شد. در حال تدوین و نهایی کردن خط مشی دانشگاه در زمینه حذف مصرف دخانیات در تمام فضاهای دانشگاهی هستیم.