دانشجو.دانشگاه

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: سیاست‌های وزارت علوم در جهت حمایت از کانون همیاران است و حمایت‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سومین نشست دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران برگزار شد.

منصوره السادات صادقی گفت: همایش اول کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان، ۸۰ دانشگاه از مناطق مختلف کشور و حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر از دانشجویان کانون همیاران سلامت روان حضور داشتند.

وی ادامه داد: در همایش دوم، ۱۱۱ دانشگاه و حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان کانون همیاران سلامت روان حضور داشتند.

مدیرکل دفترمشاوره وسلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: از ابتدای شکل گیری کانون‌ها، هدف آنها ارائه خدمات مستمر و فراگیر در زمینه سلامت روان و پیشگیری از آسیب‌ها شامل پیشگیری از خودکشی، طلاق، ایدز بوده است. هدف دیگر این کانون ها ایجاد و نشاط در دانشگاه بوده است که در حال حاضر بحث مهمی است و نیاز به سرمایه گذاری دارد.

وی افزود: سیاست‌های دفتر مشاوره وسلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در جهت حمایت از کانون همیاران است و حمایت‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

صادقی تاکید کرد: با توجه به برگزاری همایش شیراز و بررسی نقاط قوت و ضعف در آن همایش لازم است تا با بررسی نقطه نظرات دبیران کانون ها همایش بعدی از نقطه نظر محتوایی پربارتر باشد

در ادامه حمید پیروی ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت‌های کانون همیاران سلامت روان دانشگاه تهران و توسعه کانون در پردیس‌ها، دانشکده ها و خوابگاه‌ها گفت: سابقه فعالیت همیاران سلامت روان در دانشگاه تهران به سال ۱۳۸۶ بر می‌گردد.

وی ادامه داد: همچنین اولین نشست کانون‌های همیاران سلامت، آذر ۹۵ و اولین همایش همیاران در تاریخ فروردین ۹۶ توسط دانشگاه تهران برگزار شد.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران درباره برگزاری سومین همایش کشوری در سال ۹۷ نکاتی را ارائه کرد و از حاضران خواست در انتهای جلسه به بحث و تبادل نظر در این زمینه بپردازند.