سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر مرکز رشد فناوری گناباد گفت: پروژه بیابان زدایی و مبارزه با خشکسالی و ریزگردها در وسعت ۵ هکتار با حمایت مالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این شهرستان اجرا می‌شود.

بیابان‌زدایی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حسین تقوی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران در محل مرکز رشد فناوری گناباد برگزار شد، با اشاره به معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به گناباد و بازدید از مرکز رشد این شهرستان اظهار کرد: در این سفر مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان جهت تجهیزات و موارد دیگر اعتبار تعیین شده که از این میزان ۱۰۰ میلیون جهت تجهیز کارگاهها هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۹ شرکت و واحد در مرکز رشد و فناوری گناباد پذیرش شده‌اند که از این تعداد درحال حاضر ۲۱ شرکت  فعال و مورد حمایت هستند.

مدیر مرکز رشد فناوری گناباد افزود: سال گذشته در راستای حمایت شرکت‌ها یک تیم علمی تشکیل داده‌ایم که یک مورد منجر به ایده جدید و تولید محصول شده است؛ ضمن اینکه با سازمان‌های دیگر شهرستان هم تفاهمنامه‌هایی خواهیم داشت که از تمام ظرفیت شهرستان به نفع تولید مبتنی بر فناوری استفاده کنیم.

تقوی تصریح کرد: با اساتید دانشگاه‌های گناباد برای جهت‌دهی به پایان‌نامه‌های دانشجویی صحبت شده تا بخشی از پایان نامه‌ها منجر به اشتغال بشوند.

مدیر مرکز رشد فناوری گناباد اضافه کرد: برای افزایش بهره‌وری و استفاده از تمام امکانات شهرستان به نفع افراد خلاق و کارآفرین، ارتباط با دستگاه‌های دولتی مانند کمیته امداد، اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی، اداره بهزیستی داریم که فرصت‌ها و امکانات موجود بین افراد به اشتراک گذاشته شوند.