سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از راه اندازی پایگاه های اورژانس در دانشگاه های کشور و توسعه خدمات اورژانسی خبر داد.

توسعه خدمات اورژانسی در دانشگاه‌های کشورمجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به امضای  تفاهم‌نامه وزارت علوم و سازمان اورژانس گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در جهت تسهیل فوریت‌های پزشکی به دانشجویان و آموزش کمک‌های اولیه به آن‌ها تفاهم‌نامه‌ای با سازمان اورژانس کشور امضا رسید تا مراکز اورژانس در دانشگاه‌های تاسیس شوند.

راه اندازی آزمایشی پایگاه اورژانس دانشگاهی

وی ادامه داد:   سال گذشته در چند دانشگاه به صورت نمونه مراکز اورژانس را راه‌اندازی کردیم و با توجه به نتایج خوبی که در این زمینه مشاهده شد، تصمیم گرفتیم در هر دانشگاهی که شرایط ایجاد یک پایگاه اورژانس را دارد، این مرکز فوریت‌های پزشکی را تاسیس کنیم.

صدیقی با اشاره به مراکز درمانی دانشگاه‌ها بیان کرد: تا کنون در هر دانشگاه یک مرکز درمانی یا درمانگاه وجود دارد، اما تاسیس پایگاه اورژانس در دانشگاه‌ها می‌تواند پاسخگوی نیاز‌های بیشتری باشد و با این تفاهم‌نامه اورژانس می‌تواند خدمات خود را بیشتر عرضه کندهمچنین  امیدواریم با شروع ترم آینده تعداد زیادی از دانشگاه‌ها تحت پوشش خدمات اورژانس قرار گیرند.