دانشجو.دانشگاه

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: این دانشگاه توانست از مهاجرت ۵ میلیون دانشجو به خارج کشور جلوگیری کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، سیدعلی ابطحی درخصوص تحولات علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از گذشته تاکنون، گفت: این دانشگاه در شرایطی که تعداد دانشجویان دولتی بسیار کم بود، کار عظیمی آغاز کرد.

وی ادامه داد: کشور در آن روزها نیازمند افراد تحصیلکرده بود و برخی از دانشجویان مجبور بودند برای ادامه تحصیل به کشورهای همسایه سفر کنند. در چنین شرایطی دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تاکید کرد: امروز پس از گذشت ۴ دهه، ۵ میلیون فارغ التحصیل در کشور وجود دارد که در صورت عدم تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی مجبور بودند به خارج از کشور سفر کنند و در فرهنگی بیگانه تحصیل کنند.

ابطحی اظهار داشت: برخی نیز زمانی که تحصیلاتشان به پایان می رسید، ترجیح می دادند در همان کشور بمانند.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانست از مهاجرت ۵ میلیون دانشجو به خارج از کشور جلوگیری کند. این دانشگاه موفق شده سالیانه ۱.۵ میلیون دانشجو را تربیت و به جامعه تحویل دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران عنوان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ علمی در وضعیت مطلوبی قرار دارند، روند توسعه یافتگی کشور نیز با فعالیت های این دانشگاه ارتباط مستقیم دارد.

۰ ratings0/5