سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > محققان در کشور‌های مختلف اختراعات جدیدی داشته‌اند که به کمک آن‌ها می‌توان زندگی بهتری داشت.

از ضبط بو تا خیابان‌های شارژی / از پارچه‌هایی که لک نمی‌شوند تا دستگاهایی که بوی یک منطقه را ضبط می‌کنندبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اختراعات روزمره در سراسر جهان است که رشد و پیشرفت را برای جوامع بشری به وجود می‌آورد، این اختراعات برای آسان‌تر شدن زندگی افراد بوجود آمده‌اند؛ در این بسته خبری بنا داریم به معرفی این محصولات بپردازیم.

 پوست مصنوعی به بازار آمد

محققان موفق به تولید پوست مصنوعی شده‌اند که این پوست می‌تواند احساساتی مانند فشار، گرما و خراش را تشخیص دهد، بسیاری از افراد هنگام رانندگی تصادف می‌کنند که گاهی این تصادف منجر به از بین رفتن پوست بدن آن‌ها می‌شود و نبودن پوست بر روی بدن عواقب جبران ناپذیری را برای انسان بوجود می‌آورد  اما با اختراع جدید بشر این مشکل از بین رفته است.

 پنل‌های خورشیدی برای روشن کردن کولر ماشین

در سال ۲۰۱۷ پنل خورشیدی اختراع شد که با نصب شدن بر روی پنجره خانه انرژی مورد نظر را تأمین می‌کند و انرژی خورشید را برای تهویه خانه به کار می‌برد، همچنین این پنل‌های خورشیدی قابلیت دارند بر روی پنجره ماشین نصب شوند و هنگامی که خودرو خاموش باشد می‌توان به کمک این پنل‌های خورشیدی کولر ماشین را روشن کرد.

بهترین و امن‌ترین راه تشخیص کالای قاچاق

تشخیص کالاهای تقلبی کار ساده‌ای نیست و هیچکس نمی‌تواند تشخیص دهد که کدام کالا اصل و کدام یک تقلبی است اما به تازگی محققان موفق شده‌اند که لایه نازکی به ضخامت یک اتم را تولید کنند که همانند اثر انگشت عمل می‌کند و با عکس برداری از این لایه می‌توان اصل بودن و یا نبودن محصول را تشخیص داد این لایه اتمی که بر روی محصولات قرار می‌گیرد بسیار ارزان است و هیچکس نمی‌تواند آن را کپی کند.

خودروی خود را شارژ کنید

فناوری شارژ وایرلس این امکان را به شما می‌دهد که ماشین خود را بدون سیم شارژ کنید، به این صورت که شارژر‌های بدون سیم در خیابان‌ها کشیده شده‌اند و باتری ماشین‌ها را شارژ می‌کنند همچنین از این فناوری می توان برای شارژ کردن تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی هم استفاده کرد؛ البته این فناوری رایگان نیست و برای استفاده از شارژرهای بی‌سیم در خیابان‌ها باید هزینه پرداخت کرد.

تولید لباس‌هایی که نیاز به ماشین لباسشویی ندارد

هنگامی که لباس‌ها کثیف می‌شوند باید حتما آن‌ها را شست اما به تازگی محققان پارچه‌ای را تولید کرده‌‌اند که به هیچ عنوان کثیف نمی‌شود و تنها با تابش نور خورشید این پارچه و لباس تمیز می‌بینید، در فناوری این پارچه از ترکیب‌های نانو و نقره استفاده شده است، این ترکیب نور خورشید را جذب می‌کند و باکتری‌ها را هم از بین می‌برد؛ همچنین هیچ لکی بر روی این لباس باقی نمی‌ماند از این لباس می‌توان در کشورهای فقیر که دسترسی به آب ندارند و یا برای لباس نظامیان بهره برد.

 بو را هم ضبط کنید

برای همه ما پیش آمده است که در مکانی حضور داریم و دلمان می‌خواهد که همانند تصویر آن منطقه، بو و رایحه آن‌جا را هم ثبت کنیم حالا محققان دستگاهی ساخته‌اند که بوی یک منطقه را هم ضبط می‌کند؛ شما می‌توانید از این دستگاه که شبیه به یک کپسول است استفاده کنید و بوی هر منطقه را شبیه‌سازی کنید و عطر مورد نظر خود را هم به کمک این فناوری بسازید از این دستگاه برای نمایش فیلم‌های مستند استفاده می‌شود.