سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > زلزله‌ای به بزرگی ۴.۰ ریشتری به عمق ۸ کیلومتری،در سی سخت، استان کهگیلویه وبویر احمد رخ داد که بزرگترین زلزله هفته بود.

//////////////به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بر اساس داده‌های ثبت شده در مرکز لرزه نگاری کشور، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله های رخ داده در کشور  را از ۲۲ تا روز ۲۷ اریبهشت ماه  را به اطلاع می رسانیم، تعداد ۴۳ زلزله در این فاصله به ثبت رسیده است.

جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۲ اردیبهشت

در  یاسوج، کهگیلویه و بویر احمد  زلزله ۲٫۶ ریشتری بو عمق ۱۱ کیلومتر به طول جغرافیایی ۵۱.۵۷۷ و عرض جغرافیایی ۳۰.۶۰۷ رخ داد؛ در بسطام، استان سمنان زلزله ۲٫۹ ریشتری و عمق ۶ کیلومتر به طول به وقوع پیوست؛ در  تازه آباد، استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۶ ریشتری و عمق ۱۱ کیلومتری به طول جغرافیایی ۴۶.۱۵۴ و عرض ۳۴.۵۵۶ رخ داد؛ در قصر شیرین، کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۱ و عمق ۹ کیومتر به طول جغرافیایی ۴۵.۶۶۷  و عرض ۳۴.۳۳۷  به وقع پیوست، همچنین در ازگله این استان زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۹ ریشتری و عمق ۱۰ کیومتر، به طول جغرافیایی۴۵.۸۲۶ و عرض ۳۴.۹۱۲ را تجربه کرد.


بیشتر بخوانید: آیا احتمال زلزله ۷ ریشتری گسل شمال تهران دو برابر شده است؟


یکشنبه ۲۳ اردیبهشت

در طالقان، البرز زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۲ ریشتری و عمق ۱۲ کیلومتری، طول جغرافیایی ۵۰٫۸۱۳ و عرض ۳۶٫۲٫۴ رخ داد؛  همچنین زلزله‌ای ۲٫۷ ریشتری به عمق ۸ کیلومتری، به طول جغرافیایی ۵۰٫۷۸۳ و عرض ۳۶٫۲۰۳ به وقوع پیوست؛ در این استان زلزله دیگری به بزرگی ۳٫۱ ریشتری، عمق ۸ کیلومتری طول  جغرافیایی ۵۰٫۷۹۹ و عرض ۳۶٫۲۱۵ به ثبت رسیده است؛ همچنین آخرین زلزله در این استان به بزرگی ۲٫۶ ریشتری و عمق ۱۰ کیلومتری رخ داده است.

 در مریوان، کردستان  زلزله‌یی به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری، طول جغرافیایی ۴۶٫۲۲۷ و عرض ۳۵٫۵۲۷ رخ داد؛ در  سی سخت، استان کهگیلویه و بویر احمد زلزله ای به بزرگی  ۴٫۰ ریشتری به عمق ۸ کیلومتری، طول جغرافیایی ۵۱٫۵۷۸ و عرض ۳۰٫۸۲۲ رخ داد که بزرگترین زلزله در این هفته بوده است، در یاسوج، کهگیلویه وبویر احمد زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۸ کیلومتری، عمق ۵ کیلومتری، طول جغرافیایی ۵۱٫۷۱۱ و عرض ۳۰٫۷۹۷ به ثبت رسیده است.

در دهدز، خوزستان  زلزله ایی به بزرگی ۳٫۲، عمق ۱۲ کیومتری، طول جغرافیایی ۵۰٫۲۲۷ و عرض ۳۱٫۶۰۰ به ثبت رسیده است؛ در تازه آباد، کرمانشاه زلزله ایی به بزرگی ۳٫۲ ریشتری و عمق ۸ کیلومتری، طول جغرافیایی ۴۶٫۲۶۴ و عرض ۳۴٫۴۲۴ رخ داد؛  تخت، استان هرمزگان نیز با زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۶ ریشتری، عمق ۷ کیلومتری به طول جغرافیایی ۵۶٫۶۴۴ و عرض ۲۷٫۶۲۳ لرزید؛ آخرین زلزله این روز در  رباط سنگ، خراسان رضوی به بزرگی ۲٫۵ ریشتری به عمق ۸ کیومتری، طول جغرافیایی ۵۹٫۱۱۸ و عرض ۳۵٫۴۶۵ به ثبت رسیده است.

//////////////

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت

در استهبان، استان فارس زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۷ ریشتری، عمق ۱۱ کیلومتری به طول ۵۳٫۹۷۴ و عرض ۲۹٫۳۵۰ رخ داده است؛ همچنین در بیضا، این استان زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۶ کیومتر به طول ۵۲٫۱۸۷ و عرض ۳۰٫۰۰۶ جغرافیایی به وقوع پیوسته است، در   تازه آباد، استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۵ ریشتری به عمق ۷ کیلومتر، طول ۴۶٫۲۸۹ و عرض ۳۴٫۶۴۳ جغرافیایی رخ داده است، همچنین قصر شیرین، این استان  زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۹ ریشتری، عمق ۱۱ کیلومتری، طول ۴۵٫۷۵۵ و عرض ۳۴٫۶۳۰ جغرافیایی را تجربه کرد.

در تایباد، استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۸ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری به طول ۶۰٫۶۲۶ و عرض ۳۴٫۴۶۱ جغرافیایی به ثبت رسیده است؛ در ساعت پایانی این روز ،در ازگله استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۷ کیلومتری به طول ۴۵٫۹۳۱ و عرض ۳۴٫۹۳۸ جغرافیایی رخ داده است.


بیشتر بخوانید: نکات طلایی پس از وقوع زلزله که جانتان را نجات می‌دهد


سه شنبه ۲۵ اردیبهشت

در عمادده استان  فارس زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۷ ریشتری، عمق ۴ کیلومتر به طول ۵۳٫۹۶۹ و عرض ۲۷٫۲۹۱ رخ داده است؛ در بهاباد، استان یزد زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۸ ریشتری، عمق ۹ کیلومتر به طول ۵۵٫۹۸۳ و عرض ۳۱٫۸۵۵ به ثبت رسیده است، همچنین زلزله ای دیگری در این استان به بزرگی ۲٫۶ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری ، طول جغرافیایی ۵۵٫۹۸۶ و عرض ۳۱٫۸۳۹ رخ داده است. 

در  طالقان، استان البرز زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۵ ریشتری، عمق ۱۲ کیلومتری به طول ۵۰٫۸۰۳ و عرض ۳۶٫۲۰۹ جغرافیایی گزارش شد؛ در هجدک، کرمان زلزله ایی به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۹ کیلومتری، طول ۵۷٫۲۷۲ و عرض ۳۰٫۷۱۹ به ثبت رسیده است، در کوهبنان این استان زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۹ ریشتری، عرض ۱۰ کیلومتریف طول ۵۶٫۳۰۱ و عرض ۳۱٫۳۲۴ جغرافیایی رخ داده است.

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت

در  کاکی، استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۶ ریشتری، عمق ۱۸ کیلومتر  طول ۵۱٫۴۵۸ و عرض ۲۸٫۴۲۹ گزارش شده است؛ در خرم آباد، استان لرستان زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۳ کیلومتری و به طول ۴۸٫۳۳۴ و عرض ۳۳٫۴۷۲ جغرافیایی به ثبت رسیده است، در میان راهان، استان کرمانشاه زلزله به بزرگی ۲٫۹ ریشتری، عمق ۲۰ کیلومتری، طول ۴۷٫۴۳۵ و عرض ۳۴٫۶۵۸ رخ داده است.

در مامونیه، استان مرکزی زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۷ ریشتری، عمق ۱۲ کیلومتری به طول ۵۰٫۵۹۲ و عرض ۳۵٫۲۳۹ آن را لرزاند؛ در  پیشین، استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۲ ریشتریف عمق ۱۸ کیلومتری، به طول ۶۲٫۱۴۴ و عرض ۲۶٫۱۷۸ به ثبت رسیده است، در آخرین ساعات پایانی این روز،  در  ریز استان  بوشهر زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۰ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری، طول ۵۲٫۱۱۴ و عرض ۲۸٫۳۰۲ رخ داده است.


بیشتر بخوانید: توصیه های ایمنی اورژانس برای زمان زلزله


پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت

در هجدک، استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۰ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری به طول ۵۷٫۳۰۲ و عرض ۳۰٫۷۶۰ جغرافیایی گزارش شده است؛ در ، استان آذربایجان زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۱ ریشتری ،عمق ۱۳ کیومتر، طول ۴۸٫۴۲۹ و عرض ۳۹٫۷۷۶ جغرافیایی ثبت شده است، در حسینیه، خوزستان زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۷ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری، طول ۴۸٫۰۸۹ و عرض ۳۲٫۵۲۳ جغرافیایی رخ داده است.

 چغامیش، استان  خوزستان زلزله‌ای به بزرگی ۲٫۹ ریشتری، عمق ۱۰ کیومتری به طول ۴۸٫۵۲۳ و عرض ۳۲٫۲۵۳ را تجربه کرده است؛ همچنین زلزله دیگری در سالند این استان به بزرگی ۳٫۳ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری به طول ۴۸٫۶۷۳ و عرض ۳۲٫۳۹۰ جغرافیایی ثبت شده است، در الشتر استان لرستان زلزله‌ایی به بزرگی ۲٫۵ ریشتری، عمق ۵ کیلومتری به طول ۴۸٫۳۱۷ و عرض ۳۳٫۸۴۳ رخ داده است،  دوگنبدان، استان کهگیلویه وبویر احمد با زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۷ ریشتری، عمق ۵ کیلومتری به طول جغرافیایی ۵۰٫۹۱۹ و عرض ۳۰٫۱۶۹ لرزید.

در شوش استان خوزستان زلزله ایی به بزرگی ۲٫۷ ریشتری، عمق ۱۰ کیلومتری به طول ۴۸٫۲۹۸ و عرض ۳۲٫۱۶۴ رخ داده است؛ در هجدک استان کرمان زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۰ ریشتری به عمق ۸ کیلومتری، طول ۵۷٫۳۷۷ و عرض ۳۰٫۶۷۳ جغرافیایی ثبت شده است.

برچسب ها : ,