سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > یک متخصص در خصوص عارضه سکته مغزی و نشانه‌های آن توضیحاتی داد.

فاطمه زاهدی پزشک عمومی در گفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: اگر فردی به طور ناگهانی دچار خستگی مفرط یا قسمتی از بدنش دچار بی حسی و ضعف شود، مشکوک به سکته مغزی است.

وی ادامه داد: تاری دید شده و یا حالت دوبینی در چشم‌ها نیز از علائم بروز سکته مغزی در افراد است اما این عارضه‌ها به طور قطعی از نشانه‌های این بیماری محسوب نمی شود و می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد.

این متخصص در خصوص  رسوب چربی در رگ های مغز گفت: اگر رگ‌های مغزی دچار رسوب شوند، خون در داخل رگ ها لخته و همین مسئله باعث بروز سکته های مغزی می‌شود به همین دلیل به کاهش مصرف غذاهای فست فودی و سرخ کردنی توصیه شده است.

سن سکته مغزی در ایران، ۱۰ سال کمتر از دنیا

زاهدی ادامه داد: سن ابتلای مردم ایران به بیماری سکته مغزی نسبت به مردم دنیا ۱۰ سال کم تر است که این مسئله ارتباط مستقیمی با استرس و اظطراب دارد.

وی با بیان اینکه سرگیجه بی دلیل و زمین خوردن می‌تواند از نشانه‌های بروز سکته مغزی باشد، عنوان کرد: وقتی که افراد بدون دلیل دچار سردرد منجر به بیهوشی می شوند باید به پزشک مراجعه  تاعوامل خطر سکته مغزی را از خود دور کنند.

زاهدی یاد اور شد: مسئله وراثت و ژنتیک در بروز سکته های مغزی نقش دارند و به همین دلیل افرادی که سابقه این عارضه در خانواده درجه یک آنها وجود دارد باید بیشتر باید مراقب این بیماری باشند.