نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 98 ( نتایج دکتری علوم پزشکی 97 98 )
سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – پورکاظمی با اشاره به آغاز رقابت بیش از ۱۰ هزار نفر در آزمون دکتری پزشکی ۹۷ گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۷ هفتم و هشتم تیر اعلام خواهد شد.وی توضیحاتی در خصوص تغییرات مهم آزمون دکتری ۹۷ و حد نصاب نمره زبان برای دکتری وزارت بهداشت ۹۷ نیز ارائه کرد.

آزمون دکتری پزشکی ۹۷

به گزارش پی اچ دی آزمون ، محمدحسین پورکاظمى با اشاره به آزمون دکترى علوم پزشکى ۹۷ که صبح امروز آغاز شد، گفت: در آزمون دکترى امسال ١٠ هزار و ٣٩٠ نفر ثبت نام کرده بودند که صبح امروز در ۶١ رشته با هم رقابت پرداختند.

نمره زبان در آزمون دکتری علوم پزشکی ۹۷

وى ادامه داد: آزمون امسال دکترى تفاوت هایى با سال هاى قبل داشت از جمله آنکه در سال هاى قبل اگر کسى حد نصاب نمره زبان آزمون هاى تافل، تولیمو یا MHLE را کسب نمى کرد کارت شرکت در آزمون براى فرد صادر نمى شد.

حد نصاب نمره زبان برای دکتری وزارت بهداشت ۹۷

پورکاظمى افزود: امسال این امکان فراهم شد که داوطلبان در آزمون ٣١ خرداد ٩٧ MHLE شرکت کنند و حد نصاب نمره (براى دکترى تخصصى نمره ۴۵ و دکترى پژوهشى نمره ۵٠ ) را کسب کنند و در صورتى که نمره حد نصاب کسب نشود کارنامه داوطلب تصحیح نخواهد شد.

استعداد تحصیلی دکتری وزارت بهداشت ۹۷

رئیس سنجش پزشکى یکى دیگر از تفاوت هاى آزمون دکترى امسال را آزمون استعداد تحصیلى عنوان کرد و گفت: بر اساس مصوبات شوراى سنجش همه داوطلبان دکترى باید آزمون استعداد تحصیلى (GRE) بدهند که این آزمون در وزارت علوم بود و اکنون در دکترى علوم پزشکى اضافه شده است.

سوالات آزمون دکترى علوم پزشکى ۹۷

وى با اشاره به کاهش تعداد سوالات آزمون دکترى علوم پزشکى سال ٩٧ اظهار کرد: امسال جز رشته داروسازى که ١٧٠ سوال در آزمون دکترى مطرح شد، در سایر رشته ها تعداد سوالات ١٠٠ یا کمتر از آن بود.

پورکاظمى با بیان میزان تاثیر نمره آزمون دکترى تخصصى و پژوهشى علوم پزشکى در قبولى گفت: در دکترى تخصصى آزمون ۵٠ درصد نمره و در دکترى پژوهشى آزمون ٣٠ درصد نمره را شامل مى شود.

اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت ۹۷

رئیس سنجش پزشکى از اعلام نتایج اولیه دکترى تخصصى و پژوهشى ٩٧ در هفتم و هشتم تیرماه خبرداد و افزود: نتایج اولیه پایان هفته نخست تابستان اعلام مى شود البته کسانى که نمره حد نصاب آزمون MHLE را کسب نکنند کارنامه آنها تصحیح نخواهد شد.

پورکاظمى ادامه داد: پس از اعلام نتایج اولیه و انجام مصاحبه‌ها، یک ماه فرآیند بررسى در مناطق کلان زمان خواهد برد و نتایج نهایى شهریور اعلام مى شوند.

وى با بیان اینکه امسال ۴٠٠ نفر براى پذیرش در رشته هاى پژوهشى در پژوهشگاه ها درخواست داده‌اند، گفت: در این رشته ٣٠ درصد نمره آزمون است و ٧٠ درصد سوابق آموزشى و پژوهشى فرد ملاک قرار مى گیرد و شرکت کنندگان باید ٢ مقاله با شرایط ویژه داشته باشند.

رئیس سنجش پزشکى در ادامه به قرار گرفتن کلید سوالات آزمون دکترى علوم پزشکى ٩٧ در سایت اشاره کرد و گفت: کلید سوالات بعد از آزمون روى سایت قرار مى گیرد و شرکت کنندگان که سوالات را همراه خود برده‌اند مى توانند جواب هاى خود را با کلید اولیه منتشر شده مقایسه کنند و در صورت اعتراض به نتیجه کلید آن را به سنجش پزشکى اعلام کنند و دبیرخانه بر اساس نظر استادان برجسته کلید نهایى را منتشر خواهد کرد و آزمون بر اساس آن تصحیح خواهد شد.