سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایران گفت: سالانه بین ۷ تا ۱۰ نفر به دلیل نرسیدن عضو پیوندی مناسب در کشور فوت می‌کنند.

فوت روزانه ۱۰ نفر به دلیل نرسیدن عضو پیوندی/ مرگ مغزی ۸ هزار ایرانی در سالبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کتایون نجفی زاده مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی اهدای عضو در دفتر انجمن برگزار شد، اظهار کرد: امروزه کودکان زیادی به دلیل نرسیدن قلب فوت می کنند؛ مسئله اهدای عضو  با فرهنگ سازی به راحتی  قابل حل است‌.
 
وی ادامه داد: مرگ مغزی یک نفر عامل نجات زندگی هشت نفر از مرگ است، پس برای تحقق این امر لازم است باآگاه کردن  مردم، فرهنگ اهدای عضو را ترویج دهیم.
 
نجفی زاده در ادامه با بیان اینکه گره سیونسی قلب کار پمپاژ خون را برعهده دارد و اکسیژن را به اعضای بدن می رساند، افزود: پس از مرگ مغزی اعضای بدن ۳ تا ۵ روز سالم می‌مانند و بر عکس برخی از باورها امکان برگشت بیمار از مرگ مغزی به هیچ عنوان وجود ندارد.
 
نجفی زاده تاکید کرد: سالانه ۵ تا ۸ هزار مرگ مغزی در کشور رخ می‌دهد که بر اساس آمار نیمی از این افراد قابلیت اهدای عضو را دارا هستند.
 
وی افزود: روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند پیوند به علت نرسیدن به موقع عضو فوت می‌کنند.
 
در حال تکمیل/