سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو ارتباط با مشتری صندوق پژوهش و فناوری شریف از اخذ ضمانت‌نامه بانکی از سوی این صندوق برای شرکت‌های رشدیافته خبر داد و گفت: این روش نسبت به سایر روش‌های اخذ ضمانتنامه کم‌هزینه‌تر است.

شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، امین رئیسی در نخستین گردهمایی واحدهای فناور پارک علم و فناوری این دانشگاه که امروز (۲۵ اردیبهشت) برگزار شد، با بیان اینکه این صندوق هدف اصلی‌ خود را حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور قرار داده است، تاکید کرد: طراحی خدمات صندوق به نحوی بوده که شامل حال شرکت‌ها، در هر مرحله‌ای از چرخه رشد که باشند، بشود.

وی مهمترین خدمت صندوق پژوهش و فناوری شریف به شرکت‌های در حال رشد را کمک به سرمایه‌گذاری عنوان و خاطرنشان کرد: بعضی از شرکت‌ها نیاز به سرمایه اولیه دارند؛ حال آنکه دغدغه برخی دیگر ارزش‌گذاری شرکت است.

این عضو ارتباط با مشتری صندوق پژوهش و فناوری شریف از جمله توانمندی‌های صندوق را آمادگی برای برآورد قیمت شرکت عنوان و اضافه کرد: دغدغه دیگری که صندوق در جهت رفع آن برآمده، اخذ ضمانتنامه از سیستم بانکی برای شرکت‌هاست.

رئیسی با بیان اینکه ضمانتنامه‌های شرکت‌ها را بر اساس آیین‌نامه و از طریق چک و سفته صادر می‌کنیم، تصریح کرد: در این روش هزینه‌ها نیز با کاهش نسبی همراه است.

وی سپس به برخی تسهیلات ارائه شده به شرکت‌ها از سوی صندوق اشاره کرد و توضیح داد: عمده تسهیلات از طریق خط اعتباری بانک توسعه صادرات و فقط به شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق می‌گیرد.

این عضو ارتباط با مشتری صندوق پژوهش و فناوری شریف در پایان خدمت دیگر صندوق به شرکت‌های رشدیافته را مشاوره‌های مالی و حقوقی دانست و افزود: شرکت‌ها می‌توانند برای طرح موضوع به ساختمان فناوری ۲ واقع در ضلع شمالی دانشگاه شریف مراجعه کرده و بدین وسیله از خدمات صندوق بهره‌مند شوند.