سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > رئیس کنگره گفت: تعداد سیکل‌های درمانی ناباروری ۵۰ هزار مورد است در حالی که ما به ۳۰۰ هزار سیکل نیاز داریم.

ثبت‌نام بیش از ۱۵۰۰ زوج در کمپین «حمایت از زوجین نابارور»/ سیکل‌های درمانی ناباروری در کشور ۵۰ هزار مورد استبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدمهدی آخوندی رئیس انجمن جنین‌شناسی و رئیس کنگره در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: انجمن جنین‌شناسی درصدد است از موازی‌کاری پرهیز کند؛ ما امسال با انجمن مامایی به شکل مشترک کنگره‌ای را برگزار می‌کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه در ۳۰ تا ۴۰ سال اخیر باروری در کشور رشد خوبی داشته است و امروزه افراد می‌توانند در زمینه‌های تشخیص و درمان اختلالات ناباروری از تکنیک‌های به روز دنیا استفاده کنند؛ دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به خوبی رشد کرده‌اند و زمینه برای رشد و انتقال تکنولوژی در کشور فراهم شده است.

رئیس کنگره افزود: هدف از برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل این است که آخرین دستاوردهای خودمان را در زمینه تولیدمثل به نمایش بگذاریم و با توجه به بین‌المللی بودن این کنگره بیش از پنج کشور در این کنگره شرکت کرده‌اند؛ ما روزهای کنگره را یک روز افزایش داده‌ایم.

آخوندی تاکید کرد: هم‌اکنون تعداد سیکل‌های درمانی که در کشور برای درمان ناباروری انجام می‌شود، ۵۰ هزار مورد است در حالی که تعداد این سیکل‌ها باید ۳۰۰ هزار مورد برسد؛ زمان در بحث تولیدمثل بسیار اهمیت دارد، زوجین نابارور باید بتوانند از مشاوره‌های رایگان مراکز درمان ناباروری استفاده کنند؛ همچنین تعدادی از زوجین هم با وجود تعداد درمان‌های زیاد نتیجه مناسبی نگرفته‌اند که مشکل این زوجین هم باید حل شود.

وی تصریح کرد: زوجین باید بدانند که چکار کنند تا با ناباروری مواجه نشوند و اگر مواجه شدند بتوانند آن را به خوبی درمان کنند؛ از جمله عوامل موثر در ابتلا به ناباروری می توان به زیست‌محیطی، ماهواره‌ها و امواج پارازیت اشاره کرد؛ بحث اهدای گامت و جنین از موضوعات مورد بحث کشور است؛ امسال در کمپین حمایت از زوجین نابارور بیش از ۱۵۰۰ زوج از سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند.

ارسال ۲۹۷ مقاله به دبیرخانه چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل

 در ادامه این مراسم فردین عمیدی دبیر علمی کنگره، اظهار کرد: حدود ۲۹۷ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که از این میان ۵۰ مقاله به شکل شفاهی و مابقی به شکل پوستر به نمایش گذاشته می‌شوند.

وی درباره تعداد ثبت‌نام‌کنندگان این کنگره، بیان کرد: حدود ۹۵۰ هزار نفر در این کنگره ثبت‌نام کردند؛ پنل‌های امسال کنگره بر اساس مشکلات موجود در جامعه طراحی شده است؛ ما امسال ۲۰ پنل تخصصی داریم که این پنل‌ها بر اساس بحث تبادل نظر اجرا می‌شوند؛ ما همچنین سعی کرده‌ایم که دانش عملی محققان را افزایش دهیم بنابراین در این راستا ۱۰ کارگاه عملی هم با حضور چند کشور صاحب‌نظر برگزار می‌کنیم.

دبیر علمی کنگره گفت: میزان موفقیت در آزمایشگاه‌ها برای درمان زوجین نابارور حدود ۵۰ درصد است؛ ما در این کنگره بررسی می‌کنیم که کدام جنین بهتر است و با توجه به کامل شدن نقشه ژنی انسان بررسی می‌کنیم که کدام ژن می‌تواند ژن سالم باشد.

در ادامه مراسم محمدرضا صادقی دبیر چهارمین جشنواره تولیدمثل، اظهار کرد: همزمان با چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل، جشنواره‌ای هم برپا می‌شود که در آن افراد در حوزه تولیدمثل شناسایی و از برترین‌های این حوزه قدردانی به عمل می‌آید؛ ما نیاز داریم که در حوزه تولیدمثل کارهای تحقیقاتی انجام و فناوری‌های جدید را ارتقاء بدهیم.

وی بیان کرد: بیش از ۶ ماه است که افراد آثار خود را در زمینه‌های گوناگون مانند پژوهشگر برتر، پایان‌نامه‌های دانشجویی برتر و مقالات پژوهشی برتر به کنگره ارسال می‌کنند؛ از کل آثار ارسال شده ۱۵۹ اثر قابل ارزیابی بودند که از این میان ۴۰ مقاله، مقالات پژوهشی برتر شدند.

دبیر چهارمین جشنواره تولیدمثل افزود: اکنون حدود ۴۰ سال از تولد نخستین کودک حاصل از لقاح خارج رحمی می‌گذرد و روشی که امروز با نام IVS استفاده می‌شود شاید در گذشته بسیار سخت بوده است.

همکاری ۲۰ مرکز درمانی ناباروری در کمپین حمایت از زوجین نابارور

در ادامه مراسم فاطمه عباسیان دبیر کمپین حمایت از زوجین نابارور، اظهار کرد: ما از مراکز درمان سراسر کشور فراخوان داده‌ایم که هر سال بیش از ۲۰ مرکز از سراسر کشور با ما در این کمپین همکاری می‌کنند، زوجین نابارور می‌توانند در طول یک هفته از خدمات مشاوره‌ای رایگان این کمپین استفاده کنند.

در حال تکمیل…