سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در مورد تاثیر نوسانات ارزی در قیمت عتبات دانشگاهیان توضیحاتی داد.

اخرین وضعیت قیمت عتبات دانشگاهیان براساس بالارفتن ارزمحمد زارع معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌ وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر گفت: قیمت دلار طی روزهای اخیر افزایش داشته است و چون هزینه های جاری در کشور عراق از قبیل هتل، سرویس های ایاب و ذهاب دانشجویان  با دلار انجام می شود، این افزایش بر قیمت عتبات هم تاثیر گذار است.

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نقشی در نرخ گذاری عتبات ندارد

وی ادامه داد: نرخ نهایی سفر به عتبات توسط سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا تعیین و به ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ابلاغ می‌شود و ستاد هیچ نقشی در نرخ گذاری عتبات ندارد.

معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: زائران دانشگاهی که هزینه عتبات را قبلا پرداخت کرده‌اند برای سفر به عتبات هزینه جدیدی واریز نخواهند کرد.

زارع تصریح کرد: در حال حاضر نرخ جدیدی از سوی شرکت شمسا مبنی بر افزایش نرخ عتبات دانشگاهیان ابلاغ نشده است و قیمت گذاری‌ها بر اساس نوسانات قیمت ارز متغیر خواهد بود.