سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > تقی زاده گفت: تعطیلی مدارس به دلیل شرایط اقلیمی استان خوزستان باعث شده زمان تحصیل دانش آموزان کوتاه شود.

دانش آموزان خوزستانی یک سال کمتر درس می خوانندبه گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در برنامه پرسشگر درباره تصمیم اخیر این اداره کل مبنی بر لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه مدارس اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی خوزستان زمان آموزش نسبت به سایر استان‌ها ۲۰ روز کمتر است؛ در سایر استان‌ها، دانش آموزان ۱۲سال درس می‌خوانند ولی در این استان چون دوره تحصیلی در هرسال ۲۰روز کمتر است دانش آموز در مجموع ۲۴۰ روز کمتر به مدرسه می رود و به عبارتی ۱۱سال درس می‌خواند و فارغ‌التحصیل می‌شود.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی فعلی تا اکنون حدود ۱۲ روز تعطیلی داشتیم و این مساله باعث می‌شود تا شاخص های تحصیلی خدشه دار شود.

رفع مشکل اقلیمی خوزستان نیازمند عزم ملی است

تقی زاده با تاکید بر اینکه رفع مشکل اقلیمی خوزستان نیازمند عزم ملی است، تصریح کرد: هزینه تهیه ماسک برای دانش آموزان در روزهای آلوده یک میلیارد تومان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان درباره تصمیم اخیر این اداره کل مبنی بر فعالیت مدارس در روزهای پنج شنبه، تصریح کرد: براساس این تصمیم مدارس در روزهای پنجشنبه فعال هستند و همکاران هم از این تصمیم استقبال کردند، البته این  شیوه اجباری نیست.