سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > توکلی گفت: نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز هفته پایانی فروردین ۹۷ اعلام می‌شود.

خبرنگار: جنیدینیمه اول اردیبهشت انتخاب رشته آزمون دکترای نیمه متمرکز سال 97/ بیش از 89 درصد از داوطلبان پیرینت کارت خود را دریافت کرده اندحسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر نسبت به شرکت در آزمون دکترای نیمه متمرکز ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه ها ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳۳هزار و ۸۲۲ نفر مرد و ۱۰۰هزار و ۳۲۲ نفر زن هستند.

وی ادامه داد: از ۲۳۴هزار و ۴۵۴ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون دکترا ۱۳۶هزار و ۵۱۰ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۱هزار و ۱۸۰ نفر در گروه علوم پایه، ۴۳هزار و ۶۱۹  نفر در گروه ریاضی فنی، ۱۲هزار و ۷۱۴ نفر در گروه کشاورزی، ۱۲هزار و ۶۰۶ نفر در گروه هنر، ۲هزار و ۲۸۴ نفر در گروه دامپزشکی و ۵هزار و ۱۴۶ نفر در گروه زبان شرکت کرده اند.

توکلی تاکید کرد: نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۷ در هفته پایانی فروردین ماه سال ۹۷  از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و انتخاب رشته افراد پذیرفته شده در نیمه اول اردیبهشت ماه سال ۹۷ انجام می شود.